«Ніколи знову»: квітами біля Вічного вогню вінничани вшанували на День пам'яті та примирення ветеранів Другої світової

Новини Вінниці / «Ніколи знову»: квітами біля Вічного вогню вінничани вшанували на День пам'яті та примирення ветеранів Другої світової

Щороку в Україні 8 травня вінничани День пам'яті та примирення вшановують тих, хто захищав землю, домівки, родини, близьких підж час Другої світової війни. У цей день Україна разом із усім світом промовляє: «Ніколи знову…». Це два найважливіших слова для історії людства та його майбутнього.

Щороку в Україні 8 травня вінничани День пам'яті та примирення вшановують тих, хто захищав землю, домівки, родини, близьких під час Другої світової війни. У цей день Україна разом із усім світом промовляє: «Ніколи знову…». Це два найважливіших слова для історії людства та його майбутнього.

Сьогодні, 8 травня, разом із вінничанами керівники області та міста покладанням квітів і вінків до Вічного Вогню, пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО/ООС вшанували захисників.

Чому саме у цей день? Нагадаємо, що 8 травня 1945 року у Потсдамі поблизу Берліну представниками нацистської Німеччини, СРСР та союзників було підписано Акт про капітуляцію Німеччини у Другій світовій війні.

У ці дні весь світ єднається в скорботі та вшановує подвиг кожного, хто боровся з нацизмом, дякує героям, які пройшли через це пекло.

В Україні День пам'яті та примирення відзначають з 2014 року. Таким чином, країна долучилась до європейських традицій вшанування у європейському дусі пам'яті та примирення. Для заходів, приурочених до цих дат, використовується символічний червоний мак. Графічне зображення, з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Друга світова війна зачепила фактично кожну українську родину. Фронт пройшовся українськими землями двічі, кожен п'ятий мешканець країни загинув.

Нацистська окупація Вінниці тривала 974 дні. Зі 100 тисяч населення до війни у Вінниці після звільнення навесні 1944-го залишилося менше половини.

Перемога над нацизмом була здобута кров'ю десятків мільйонів людей. Цей глобальний військовий конфлікт – пересторога на століття для всієї людської цивілізації.

За інформацією Українського інституту національної пам'яті у Другій світовій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Демографічні втрати України склали понад 10 млн осіб (разом з ненародженими). У війні взяли участь 80% населення планети - близько 1,7 млрд осіб, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав.

Новини Вінниці / «Ніколи знову»: квітами біля Вічного вогню вінничани вшанували на День пам'яті та примирення ветеранів Другої світовоїНовини Вінниці / «Ніколи знову»: квітами біля Вічного вогню вінничани вшанували на День пам'яті та примирення ветеранів Другої світовоїНовини Вінниці / «Ніколи знову»: квітами біля Вічного вогню вінничани вшанували на День пам'яті та примирення ветеранів Другої світовоїНовини Вінниці / «Ніколи знову»: квітами біля Вічного вогню вінничани вшанували на День пам'яті та примирення ветеранів Другої світової
Олеся Рудницька

8 травня, 2021