Близько шести років тому Аліса Алікова з Херсону почала створювати спочатку прикраси, а потім і авторські сумочки з вишивкою та напівкоштовними каменями. Ексклюзивні роботи майстрині користуються шаленим попитом за кордоном. Вона не приховує, що саме з країн Європи, Азії та Близького Сходу клієнтки замовляють її вироби, які пасують їхньому стилю моди.
Стенд Аліси Алікової на фестивалі VinArtFest, який тривав по 8 грудня в експоцентрі Вінницької ТПП, відрізнявся від інших. В ексклюзивних сумках можна було побачити близькосхідні мотиви… За словами Аліси, вона також захоплюється французькою кутюрною вишивкою та найближчим часом планує їхати навчатися в парижську школу високої вишивки Ecole Lesage. Намагається використовувати саме цей напрямок – з вензелями та яскравими фарбами. А далі – власна фантазія. Аліса зізнається, що при створенні чергової сумочки довіряє виключно інтуїції…
«Так складалося, що переважно я мандрую по виставкам за кордоном. Характер моїх робіт більш орієнтований на жителів Італії, Іспанії, ОАЕ, Лівану, США й Кореї і Японії, де полюбляють яскраві кольори, кричущі поєднання. В Україні перевагу віддають іншому. Мабуть, причина у ритмі життя. Він вимагає «стриманіших» настроїв. Хоча і серед українок є постійні клієнтки, але вони знаходять мої роботи більш через інтернет», - пояснює дівчина.
Проте є в колекції майстрині і досі незвичні як для французької класичної тематики комбінації. Так, одну із сумок прикрашає застібка у вигляді стилізованого черепа.
«Я таке люблю. Мабуть, в мені живе прихований байкер, - жартома пояснює Аліса. – Замовляю фурнітуру, і вже виходячи з неї, розробляю дизайн, додаючи натуральне каміння».
Якщо зрівнювати ціни на китайський товар з ексклюзивними виробами майстрині, то дивує співвідношення вартості і якості. За словами Аліси, її сумки коштують в залежності від матеріалу від 500 гривень до 130 євро. То чому більшість українок обирає імпорт?.. Мабуть, і справді причина у кольоровій гаммі та стилі.