На вимогу громадськості центральна влада ініціювала реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» з висадкою 1 млрд. дерев за 3 роки та створення 1 млн. нових лісів за 10 років. На Вінниччині процес вже чудово гальмується. Саджанців вдосталь, але лісівники скаржаться на відсутність вільних ділянок, за якими вони звернулися до органів місцевого самоврядування.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ вказує на розроблену на регіональному рівні «Обласну програму досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», якою передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва.
Лісгоспи просять голів територіальних громад відшукати «в себе» такі деградовані ділянки. У більшості випадків місцева влада каже, що нічого немає.
В обласному управлінні наводять приклад ДП «Жмеринський лісгосп». З офіційними листами керівництво лісгоспу звернулося до територіальних громад з проханням надати землі для заліснення. У зоні діяльності лісгоспу знаходяться Северинівська, Тиврівська, Мурафська, Жмеринська, Барська, Мурованокуриловецька, Копайгородська територіальні громади. Окрім того, керівники підприємства, лісництв проводять робочі зустірічі з представниками громад.
«На жаль, на сьогодні Северинівська, Тиврівська, Мурафська громади відповіли з відмовою, оскільки, як стверджують, вільних земель під заліснення не мають. Копайгородська громада вивчає питання, остаточної відповіді не надала ще. На зустрічі із представниками Мурованокуриловецької територіальної громади з’ясувалося, що громада теж не має відповідних ділянок, адже вільні землі під пасовищами, є на території кар’єру, мочарів тощо. Жмеринський міський голова Кушнір Анатолій Петрович під час зустрічі обіцяв вивчити дане питання», - зазначають в управлінні.
Лісничий Барського лісництва Олександр Шулім зустрівся з Барським міським головою Володимиром Саволюком. У ході робочої зустірічі очільник громади запевнив, що він розуміє важливість збільшення лісистості області. Обіцяв піти назустріч лісівникам та передати під заліснення ділянку 6-10 га біля села Чемериське. На сьогодні керівництву лісгоспу надали викопіювання ділянки.
«Жмеринські лісівники мають багатий досвід у вирішенні питань заліснення краю. Так, усього ДП «Жмеринський лісгосп» з 1949 року створив 3100 га нових лісів! У тому числі за часів незалежної України – майже 900 га.
Останнім часом виділення земель для створення нових лісів органами місцевого самоврядування не проводиться або виділяється у невелекій кількості. Тому жмеринські лісівники закликають територіальні громади до розуміння та співпраці, адже лісівники мають усі необхідні технічні засоби, посадковий матеріал та професійні кадри для створення нових лісів. Для створення нових лісів передаються землі, непридатні для ведення сільського господарства, які вийшли із сільгоспкористування, деградовані та малоцінні грунти: пустирі, крутосхили, яри, балки. На цих пустках може рости ліс!», - додають у пресслужбі.