НАТО офіційно анонсувало переведення ЗСУ на озброєння Альянсу

Новини Вінниці / НАТО офіційно анонсувало переведення ЗСУ на озброєння Альянсу

У Кремлі стільки років створювали міф щодо «антиРосії», що потім повномасштабною війною лише підштовхнули українське суспільство та НАТО до усвідомлення того, що з очільниками РФ можна розмовляти лише з позиції сили. Нарешті в Альянсі заявили про вирішили переозброїти українців за власним стандартом. На це потрібен час і кошти. До того ж на Заході розуміють, що триватиме війна, і вона швидко не закінчиться попри заяви деяких політиків про переговори.

«Північноатлантичний Альянс працює над переведенням українського війська з пострадянського озброєння на озброєння НАТО», - заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу, який передує зустрічі міністрів оборони понад 50 країн, "Рамштайн-3".

Очікується, що члени Альянсу узгодять комплексний пакет допомоги Україні на саміті в Мадриді 28-30 червня. Водночас про передачу нового пакету зброї Україні, включно із важким озброєнням буде оголошено сьогодні, 15 червня, ввечері під час зустрічі у Брюсселі.

«Я очікую, що на саміті союзники НАТО узгодять комплексний пакет допомоги для України у довгостроковій перспективі, у переході від озброєння радянських часів до сучасного озброєння НАТО, а також у покращенні оперативної сумісності з НАТО», - заявив Столтенберг.

Також він підкреслив, що мова йде про передачу всіх необхідних систем, а не лише легкого озброєння. Та зазначив, що це безпрецедентна за об'ємом задача, але вона буде вирішена. Генсек на численні питання представників ЗМІ вже підкреслив про те, що мова йде про весь спектр, включно із далекобійними ЗРК, бронетехнікою та іншим озброєнням.

Таким чином, зі слів очільника НАТО можливо зробити наступний висновок: отримання ЗСУ озброєння у межах допомоги від союзників відбувається вже з прицілом на інтеграцію України у систему безпеки західного світу. І найближча передача повноцінних систем важкого озброєння, про які буде повідомлено сьогодні - лише сходинка у цьому процесі.

Водночас треба зважити, що процес переозброєння, країни, яка ще до вторгнення РФ мала 200-тисячну армію, а це, для розуміння, еквівалентно армії Франції, не проходить за один-два дні. Але головне, що рішення щодо цього процесу вже прийнято та оголошено.

У той же час він зазначив, що Україна повинна бути готовою до довготривалої війни. 

Олег Верлан

15 червня, 2022