Внаслідок повітряної атаки вночі 25 жовтня пошкоджень зазнали 1760 обєктів у Шепетівському районі Хмельниччині. Переважно у Славуті, місті, яке розташовано за 10 км від Нетішина та Хмельницької АЕС. Ліквідовувати наслідки містянам доведеться протягом кількох місяців. Наразі жодна зі шкіл та дитячих садків не працюватиме.
Наразі невідомо, чи була Хмельницька АЕС ціллю росіян під час вчорашньої нічної атаки «Шахедів», адже зрозуміти що саме мав на меті ворог можна тоді, коли є влучання.
«Ми вчора оприлюднили інформацію про знищення «Шахедів». Їх було 11. Ви розумієте, що внаслідок роботи ППО можуть бути пошкодження. Адже все, що збивається зверху падає вниз», - сказав Ігнат.
Тому, за його словами, зрозуміти що саме мав на меті ворог можна тоді, коли є влучання.
«На щастя, вчора ми мали успішну роботу, коли було знищено усі «Шахеди». Але, як бачите, бувають випадки, коли внаслідок роботи ППО можуть ставатися от такі речі», - додав речник.
Загалом пошкодження зафіксували у чотирьох сусідніх громадах, але найбільше постраждала Славута.
Славутський міський голова Василь Сидор розмір завданої громаді шкоди оцінює у десятки мільйонів гривень. Про це він розповів у ранковому ефірі «Суспільне. Спротив».
«Найбільше пошкоджень зазнала промислова зона міста. Ліквідація наслідків може тривати кілька місяців. Вчора представники міської влади підрахували суму збитків у громаді. Вона склала декілька десятків мільйонів гривень», — сказав він.
Проте, уже за декілька днів у місті планують відновити роботу соціальної сфери.
«Ми поставили задачу, щоб сьогодні-завтра відновити повністю роботу закладів освіти й культури, медицини. А з понеділка ми вже хочемо розпочати навчальний процес», — розповів Славутський міський голова.
За його словами, більш тривалий процес займе відновлення промислової зони та приватного сектору, каже Василь Сидор.
«Дуже сильно пошкоджені об’єкти промислової зони. У нас мирне місто. Ми виготовляємо сантехніку, двері. Тому наша задача зараз – максимально це відновлювати. Однак, що стосується відновлення саме промислової зони та приватного сектору, то це може тягнутися місяцями. Тому що дуже великий обсяг робіт. Відновлення рам, контуру, дверей, покрівлі – це такий складний процес. Але ми не залишимо без допомоги жодну людину», — каже Василь Сидор.
Також, каже мер міста, внаслідок удару безпілотниками, пошкоджені тисячі вікон.
«Червоний Хрест та інші благодійні організації допомагають. Ми видали вчора плівки, цвяхи, щоб люди могли контур позабивати, бо у нас були запаси. Нам дуже допомагають», — розповів мер.