Зі створенням у Калинівському районі Іванівської ОТГ місцева влада почала з благоустрою території. Після появи парку, сміттєвих майданчиків та розмітки на дорогах, керівництво замислилося над відновленням туристичного потенціалу. В громаді розглядають можливість створення музею на честь двох українських та двох польських письменників, які народилися, проживали, або так чи інакше пов’язанні із громадою. Розташувати новий заклад планують у старому костелі, який побудував на Вінниччині ще граф Холоневський.
Як зазначає «День», оскільки історична будівля наразі потребує ремонту задля свого збереження, громада вирішила виконати одразу два завдання – здійснити проект з облаштування «Музею чотирьох поетів» та відремонтувати старий костел.
Як повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, експозиція музею буде польським поетам Станіславу Мишку-Холоневському, родичу графа Холоневського, який товаришував з Адамом Міцкевичем і похований на сільському кладовищі; Стефану Вітвіцькому, на слова якого геніальний композитор Шопен написав чимало романсів; українському поету Віталію Березінському та добре відомому гумористу Олегу Чорногузу, який нині проживає у селі Іванів.
«Олег Чорногуз і заступник голови села Ігор Лановий, сам історик за фахом, ініціювали створення у громаді «Музею чотирьох поетів». Ідею вже підтримав голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик. Його планують розташувати на другому поверсі історичного костелу, у реконструйованій камінній залі. Це має послугувати розвитку туризму в селі, адже у новоствореній літературно-мистецькій локації проводитимуться поетичні «Іванівські вечорниці», – повідомив Вадим Вітковський.
До створення туристичних родзинок у громаді залучають експертів з місцевого врядування. Радник з регіонального розвитку Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, що створений за сприяння Програми « U-LEAD з Європою» і Мінрегону України Юрій Войціцький вважає, що Іванів розташовано на невеликій відстані від Вінниці і є цікавим для авто- та велотуристів, тож напрямок з розвитку туризму є перспективним для громади.
«Територія Іванівської ОТГ надзвичайно насичена архітектурними та історичним пам’ятками - це замок Мишків-Холоневських 1410 року, старовинний костел зачаття непорочної Діви Марії 1780 року, комплекс залізничного вокзалу з унікальною архітектурою, старовинна фортеця, палац у с. Гущинці, меморіальний комплекс «Малий Бабин Яр» та природні панорамні видові майданчики. Крім того, на території громади розповсюджене гончарство, розвинені ремесла та проводяться фестивалі традиційного прикладного мистецтва. Тож напрямок з розробки туристичних маршрутів та розвитку туристичної інфраструкури є доволі привабливими для ОТГ з огляду на людський потенціал та інвестиції», - пояснив Юрій Войціцький.
Під час інформаційної зустрічі у селі гості проаналізували стан туристичних об’єктів та визначили першочергові завдання для розвитку туризму. За словами експерта, на початку громада має скласти повний перелік об’єктів, так звану «мапу» місцевого туризму і систематизувати їх за туристичними напрямками: релігійні, природні, історичні, архітектурні та інші. Юрій Войціцький наголосив, що для ефективної роботи, необхідно залучити представників влади та активну громадськість – громадську раду, активістів за напрямком туризму, істориків, освітян, культурологів.
Нещодавно, громада збудувала відпочинкову зону – «Містечко мрій». Як повідомив, голова ОТГ Михайло Кулик, відчинкова зона є надзвичайно популярною як серед дітей, так і серед дорослих, парк включає спортивні об’єкти, ігрову зону, фонтан та місця для відпочинку мешканців громади.
«Туризм не є завершальним чи другорядним етапом розвитку ОТГ, але це поштовх для майбутнього розвитку підприємництва, інфраструктури, готельного бізнесу, закладів громадського харчування, що по-суті є інвестиціями. Іванівська ОТГ є прикладом комплексного підходу до розвитку територій і нарощує інвестиційний потенціал», - зазначив Юрій Войціцький.
Наразі громада розглядає можливості для залучення коштів міжнародної технічної допомоги для ремонту старовинного костелу, як перший крок з відбудови туристичних об’єктів Іванівської ОТГ.