«Надійшла команда не пускати». Двоє вінницьких «слуг народу» не змогли вилетіти до США, бо МЗС відмовилось допомагати з візою

Новини Вінниці / «Надійшла команда не пускати». Двоє вінницьких «слуг народу» не змогли вилетіти до США, бо МЗС відмовилось допомагати з візою

Народні депутати від «Слуги народу», зокрема двоє вінничан, не змогли вилетіти до США у складі делегації, оскільки МЗС не видало їм дипломатичну візу без пояснення причин.

Про це повідомляє видання «Бабель» з посиланням на три джерела, які мали увійти до складу делегації.

За інформацією «Бабеля», делегацію нардепів з міжфракційного об'єднання «Чиста енергія — здорове навколишнє середовище» запросили до США Міжнародний республіканський інститут і організація House Democracy Partnership.

Об'єднання складається з 25 депутатів, зокрема представників «Слуги народу». Співголова об'єднання — нардеп від «Євросолідарності» Олексій Гончаренко.

Для вильоту нардепи мали отримати дипломатичну візу від МЗС України. За інформацією «Бабеля», напередодні вильоту у МЗС «скасували ноту», необхідну для отримання дипломатичної візи A1, і депутати не змогли вилетіти.

Видання повідомляє, що до США вирушили тільки Олексій Гончаренко, Володимир Кабаченко від «Батьківщини» і позафракційний Гео Лерос, які мають візу B1/B2 — її видають на десять років.

«Спочатку МЗС зробило ноту підтримки, щоб прискорити процес отримання візи, але потім їм надійшла команда не пускати депутатів від «Слуги народу», і вони відкликали ноту», — пояснив член делегації.

До делегації мали увійти нардепи від СН Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Артем Кунаєв і Юлія Клименко від «Голосу».

Депутати планували зустрітися з групою підтримки України в Конгресі США, представниками аналітичного центру Atlantic Council і діаспори, також було заплановано зустрічі в міністерстві оборони США і з представниками Держдепартаменту. «Бабель» пише, що частину зустрічей скасували через зміну кількості делегатів.

Видання звернулося до глави МЗС України Дмитра Кулеби за коментарем, але поки не отримало відповіді.

Олег Верлан

26 жовтня, 2021