
Астрономи зазначають, що у період з 17 по 25 грудня відбувається активність метеорного потоку Урсиди. Він не такий потужний, як Гемініди, пік якого випав на 13-14 грудня, але спостерігати його українці зможуть під час найдовших ночей.
Як? Пік Урсид астрономи очікують у ніч з 22 на 23 грудня 2020 року – у цей час можна буде побачити до 10 «падаючих» зірок на годину.
Спостерігати зорепад можна від півночі до світанку, бажано за містом, далеко від штучних джерел світла. Найкращий час для спостережень – остання година перед світанком. Радіант Урсид розташовується в сузір'ї Малої Ведмедиці (лат. Ursa Minor, – звідси й назва потоку), тому найкраще їх буде видно жителям Північної півкулі.
Близько 12 години ночі радіант буде нижче полярної зірки, а до ранку обійде її зі сходу, потроху піднімаючись над горизонтом.
Урсиди було офіційно виявлено 1945 року. Учені припускають, що вони пов'язані з кометою Туттля, відкритою в 1790 році. Кількість метеоритів, що пролітають повз Землі, зазвичай досягає 5-10 на годину, але 1945 року було зареєстровано до 120 на годину.
Нагадаємо, 21 грудня 2020 року також станеться максимальне з часів Середньовіччя зближення планет-гігантів Сатурна і Юпітера.