На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури Ноуа

Новини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури Ноуа

У південно-східній частині Вінницької області шукачі знайшли бронзові вироби, які належали представникам культури Ноуа (14-10 ст. до н.е.).

Про це повідомляють на Telegram-каналі metaldetecting_ua.

Культура пізньої бронзи була поширена в центральній і східній Румунії, Молдові та у Подністров'ї України. Саме на Вінниччині її пам’яток майже немає. Названа культура за могильником у села Hoya (Noua) поблизу м. Брашов у Румунії.

Для культури характерні неукріплені поселення з наземними прямокутними стовповими будинками, зольниками й численними господарськими ямами. У їхньому інвентарі переважає кераміка 2 типів: груба (характерні «мішкоподібні» посудини) і більш тонка чорна, або сіра лущена (характерні посудини з 1-2 ручками). Знайдено бронзові листоподібні наконечники списів, втульчаті кельти, шпильки, кістяні наконечники стріл і псалії.

Племена культури Ноа жили первіснообщинним ладом, займалися головним чином скотарством, у меншій мірі — землеробством. За деякими припущеннями, вони є предками індоєвропейців.

На південному сході Вінницької області виявили скарб, до складу якого увійшли: наконечник списа – 1 шт, сокири-кельти – 4 шт, серпи – 4 шт, проколки – 3 шт, долота – 2 шт., стамески – 3 шт., псалії – 4 пари, бубонці та заклепки. За словами фахівців, знайдені артефакти орієнтовно датуються XIV-XIII століттями до нашої ери.

Новини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури НоуаНовини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури НоуаНовини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури НоуаНовини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури НоуаНовини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури НоуаНовини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури НоуаНовини Вінниці / На Вінниччині знайшли скарб бронзових виробів культури Ноуа