На Вінниччині фонди музею міста Козятин поповнились новими експонатами. Мешканка міста презентувала закладу побутові речі.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала директорка музею Лілія Маркевич.
«До фондів Музею історії міста Козятин поступили від мешканки Козятина Антоніни Головненко побутові речі періоду 1950-1970 -х років. Одна із них - скляна ялинкова прикраса хрущовських часів на прищепці - маленьке жовте курча. Початок 50-х — перші роки правління Хрущова, який вирішив розвивати аграрний сектор, тому і ялинка початку 50-х нагадувала виставку досягнень сільського господарства - овочі, фрукти, домашні тварини і птахи. Іграшки до 1966 року розписувалися на склофабриках вручну. Пізіше прикраси просто "обливали" фарбою тож вони вже мали такі виразні і чіткі форми.
Іншу річ згадають люди старшого покоління- крімпленова жіноча сукня 1970-х років, "писк моди" тих часів. Радянські люди і не здогадувались, що у Європі ця цупка тканина, що не м‘ялася, використовувалась для оббивки меблів, а коли перетворювалася у сукню, то страшенно парила у теплу погоду, в холодну не гріла. Та модниці, вдягнувши плаття із крімплену, надзвичайно пишалися імпортними обновами, хоча і не комфортно почувалися у цьому тканевому панцирі», - йдеться в дописі директорки музею.
Щодо крімпленових суконь, то з тим, що їх носили тільки в радянському союзі можна посперечатись.
В середині минулого сторіччя з появою синтетичних волокон в легкій промисловості відбулася справжня революція – тканини з лавсану та поліестру стали використовувати як для виготовлення одягу, так і для обивки меблів.
До того ж крім крімпленових суконь, палто, брюк, які шили на замовлення, було і багато готових, імпортного виробництва.