Співробітники Держприкордонслужби та СБУ після перевірки документів та пошуку у базі «Миротворець» депортували російську журналістку та громадянку Молдови Свєтлану Чєбан. Вона перетнула кордон у Могилеві-Подільському Вінницької області та приховала, що раніше незаконно перебувала в Криму. Коли факт підтвердився жінку повернули на батьківщину із забороною в’їзду в Україну. У свою чергу журналістка у Facebook спробувала дискредитувати роботу органів держбезпеки.
Як повідомляє пресслужба Держприкордонслужби, 39-річну журналістку виявили 29 листопада в пункті пропуску «Могилів-Подільський»". Вона їхала автобусом з Кишинева транзитом через Україну до Москви.
За офіційною інформацією, під час паспортного контролю спрацювала база даних прикордонного відомства, адже до її спроби перетнути кордон співробітники ДПСУ вже мали попередню інформацію про її незаконні подорожі в окупований Крим.
Для з’ясування всіх обставин вони провели додаткову перевірку. Як вдалося встановити, жінка працює ведучою новин на російському телеканалі «РБК», а до цього – на низці інших пропагандистських каналах.
Влітку 2018 року жінка в порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї відвідувала український півострів. На нього вона потрапляла з території РФ.
За такі дії прикордонники відмовили іноземці в перетинанні кордону і на 3 роки заборонили в’їзд в Україну. Наразі її повернуто у зворотному напрямку.
Мова про Свєтлану Чєбан. У своєму Instagram жінка розміщала світлини з «відвідин» Криму в 2018 році.
Повернувшись до Молдови, жінка у Facebook написала, що у Кишинів приїхала на похорон батька, залишивши на сторонніх людей у Москві доньку. Вона мала намір повернутися літаком, купила квиток, але авіасполучення з Росією відмінили, тому була змушена сісти на автобус.
За її словами, у Могилеві-Подільському прикордонники цікавилися незаконним перебуванням у Криму та тим, що вона дісталася півострова на паромі. Чєбан це заперечувала. І жінку відпустили, а вже за півгодини автобус на трасі М-21 наздогнали та співробітники СБУ «забрали» її, пояснивши, що причина доказом перебування у Криму є світлини у соцмережі та особиста справа у «Миротворці».
Звісно, у допис маса сентиментів і зневаги до співробітників СБУ та ДПС, адже жінку залишили на мості між містами – українським Могилевом-Подільським та молдовським Отачем, хоча сама вона пише, що «до міста було 15 кілометрів». Також С.Чєбан зазначає, що за два дні до інциденту з нею, кордон перетнули двоє порушників, які теж раніше незаконно перебували у Криму.
От цікаво, чи розуміє випускниця престижного «МГУ», що за порушення закону у будь-якій країні іноземці несуть відповідальність і стражі порядку далеко не завжди пояснюють свої дії та джерела надходження інформації про порушення.