Протягом останніх років на території Вінниччини чітко відслідковується тенденція до щорічного збільшення випадків отруєнь людей дикорослими грибами. Про це свідчить статистика ГУ Держпродспоживслужби.
Так, в 2015 році від отруєнь грибами в області постраждало 15 людей, в 2016 - зареєстровано 16 випадків, в 2017 році - 62. У 2018 році відомо по те, що вже 42 жителя області звернулись за медичною допомогою після вживання грибів.
Більшість постраждалих – дорослі. У цьому році зі скаргами до лікарів звернулася лише одна дитина 15 років.
У 4 випадках фіксувалися групові отруєння грибами, коли одночасно постраждало 2-3 особи. В переважній більшості перебіг захворювання був середнього ступеню важкості - 90%. Важкий перебіг реєстрували лише у 4 випадках.
Опитування потерпілих в поточному році засвідчили, що отруїлися вони грибами, зібраними в лісових насадженнях та невстановлених місцях, а не придбаними на ринках чи з рук.
За територіальним принципом випадки отруєння людей в області розподілені нерівномірно. Найбільша кількість постраждалих зареєстрована в Шаргородському - 8, Жмеринському - 6, Крижопільському - 6, Вінницькому - 3 районах та в містах Вінниця – 5 і Могилів-Подільський - 5. По одному випадку зафіксоовано в Муровано-Куриловецькому, Бершадському, Чернівецькому, Тростянецькому та Калинівському районах.
В Шаргородському районі постраждалі збирали гриби в "лісі Роля" (так назвали потерпілі) поблизу Шаргорода, лісі біля сіл Садківці та Івашківці. В Жмеринському районі найбільше випадків пов’язані із збиранням грибів в Чернятинському лісі. В Крижопіольському районі повторювались випадки збирання грибів в Шарапанівському лісі. В Козятинському районі - в лісі сіл Нападівка та Мухівці. У Вінницькому районі декілька постраждалих збирали гриби в лісі села Рівець.