На Вінниччині з тіла жінки витягнули 8-сантиметрового паразита

Новини Вінниці / На Вінниччині з тіла жінки витягнули 8-сантиметрового паразита

У серпні у Хмільницькому районі зареєстровано випадок дирофіляріозу. До місцевої лікарні жінка звернулась через «пухлину», яка під шкірою ворушиться. Хірургічним шляхом медики видалили 8 сантиметрову нематоду Dirofilaria repens.

Про це повідомляють у Хмільницькому районному відділі контролю та профілактики хвороб, повідомляють "Життєві обрії".

Жінка звернулася до сімейного лікарів. В області грудини вона відчувала «повзання» під шкірою. Фахівці вважають, що дирофіляріозом хмільничанка інфікувалась через укус комара.

Це не єдиний випадок на Вінниччині зараження дирофіляріями. Були навіть більш кумедні, якщо можна так сказати. Гулі  від паразитів «вирастали» на лобі та статевому органі, а коли витягували гельмінта, то його довжина перевищувала 12 см.

Отже, кому цікаво: дирофіляріоз - паразитарне захворювання, яке спричиняють круглі гельмінти роду Dirofilaria. Воно передається через укус комара, який переносить личинку паразита від хворої собаки або кішки. Після чого личинки розвиваються під шкірою.

Основними джерелами інфекції є домашні тварини. Зазвичай собаки хворіють на нього частіше, ніж кішки. Це означає, що хвороба передається трансмісивним шляхом. Прямий контакт із хворою твариною не спричиняє зараження людини, тому перебування поруч з такою твариною не є небезпечним - паразит потрапляє в організм людини тільки через укус комара

До того, як з’являться перші симптоми, після укусу може пройти від кількох місяців до року. Одна з ранніх ознак - поява невеликого ущільнення в місці укусу. Поступово личинка починає мігрувати під шкірним покривом. Були випадки, коли личинка дирофілярії (мікрофілярія) подолала відстань до 30 сантиметрів під шкірою людини всього за 24 години.

Багато хворих відчувають, що щось повзає під їх шкірою. Ущільнення в місці укусу часто сприймається як новоутворення, ліпома або кіста. Лише під час оперативного втручання дирофілярію виявляють у багатьох пацієнтів. Найчастіше дирофіляріоз вражає такі частини тіла як очі, статеві органи, руки, шия та молочні залози людини.

Ознаки підшкірного дирофіляріозу у людини: поява припухлості на певній ділянці тіла; почервоніння ураженої ділянки; сверблячка у місці припухлості; «переміщення» пухлини по тілу; головний біль; слабкість; підвищена температура.

Єдиний спосіб позбутися личинки мікрофілярії - це її хірургічне видалення. Варто зауважити, що антигельмінтні препарати не дадуть результату в цьому випадку.

Олеся Рудницька

14 серпня, 2023