
В рамках медичної реформи в Україні туберкульоз лікуватимуть не в стаціонарах, а амбулаторно. Про це заявив в.о гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузин на онлайн-пресконференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Новими «вектором» перекреслюється низка дискусій на Вінниччині щодо збереження кількох протитуберкульозних закладів санаторного типу. Вінницьке повітря сприяє лікуванню та відновлюванню, тому держава однозначно за те, аби хворі лише навідувалися до лікаря.
За словами І.Кузіна, особи без постійного місця проживання, а також з нарко- або алкозалежністю, не становлять більшості серед тих, хто хворіє на туберкульоз. Їхня кількість варіюється в межах 8-10%. Більш того, за останній рік зменшилася не тільки кількість хворих на туберкульоз, а й число пацієнтів з лікарсько-стійкими формами недуги на 3,5%.
Він запевняє, що статистика демонструє позитивну динаміку з 2014 року, але тим не менш Україна досі входить в топ-20 країн з найвищим «тягарем» лікарсько-стійкого туберкульозу.
«Чому? Тому що в Україні досі класичне лікування туберкульозу: щонайменше півроку в стаціонарі протитуберкульозного диспансеру», - пояснив він.
І додав, що від цього методу в прогресивному світі давно відмовились. Нібито, неефективний.
«Хворі у стаціонарі мають більший ризик отримати лікарсько-стійку форму туберкульозу, яка не піддається лікуванню традиційними схемами», - пояснив Кузін.