У Комаргородському вищому професійному училищі відкрили навчально-практичний центр аграрного спрямування. Тут учні навчального закладу проходитимуть практику на сучасній техніці. На його базі впроваджуватимуть у навчальний процес новітні виробничі технології із застосуванням сучасного обладнання, інструментів, розширення співробітництва і взаємодії з підприємствами-замовниками кадрів, а також впроваджуватимуть інноваційні педагогічні технології підготовки за професіями: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Електрогазозварник», «Садовод», «Кухар-кондитер», «Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)».
За словами заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка, це 9-й навчально-практичний центр, який є багатопрофільним та третім серед аграрних центрів в області.
«На Вінниччині є центри різного спрямування (аграрного, будівельного, швейного), проте аграрний комплекс є рушійною силою розвитку економіки нашої області. Саме тому цей освітній напрямок є пріоритетним», - каже Ігор Івасюк.
Посадовець зауважив, що відкрили Центр завдяки підтримці керівництва держави - президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Вперше в області та в Україні були долучені кошти Державного Фонду регіонального розвитку (майже 3 млн. грн).
«Я вважаю, що за такими центрами майбутнє, тому що вони дають можливість нашим дітям здобути якісну, конкурентоспроможну освіту, яка в подальшому допоможе молоді реалізувати себе в професійній діяльності, а роботодавцям – отримати кваліфікованого робітника», - зазначив Ігор Івасюк.
Адміністрацією Комаргородського вищого професійного училища за кошти обласного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку та спеціального фонду закладу придбано два оборотних плуга та дискову борону, а також два трактори New Holland, трактор МТЗ-320.4, який буде використовуватись для обробітку демонстраційного саду-лабораторії. До речі, під сад-лабораторію виділено 2,8 га землі.
Зважаючи на потреби ринку праці, здійснюється підготовка (створення навчально-матеріальної бази та підготовка матеріалів для ліцензування) для впровадження професії «Садовод». Зокрема, на площі 38 га здійснено обробку ґрунту та проведено посадку 300 шт. горіхів для подальшої висадки їх у парку садово-паркового мистецтва навчального закладу.
До речі, на базі Центру зможуть підвищувати кваліфікацію працівники фермерських господарств та інших аграрних підприємств.
Фото з сайту Вінницької ОДА.