В історико-культурному заповіднику «Буша», що в Ямпільському районі Вінницької області провели інтерактивну екскурсію. Співробітник музею під відкритим небом Інна розповіла про ландшафт заповіднику, гори, в долині яких розкинулось село, річечки та історичні родзинки, які створюють неповторну атмсоферу цієї місцини.
Одне з найлегендарніших місцин державного заповідника – це скельний храм та так званий «Бушанський барел‘єф», який знаходиться на сіхдній стіні Скельного храму.
На барел‘єфі, висота якого склада 2,9 метра, а довжина 1,7, висічено дерево без листя, на одному з гілок якого зображено півня. Далі – фігура людини на колінях зі складенами в молитві руками та олень, який стоїть чи то на «п‘єдесталі», чи то на скалі. Всі три фігури дивляться на північ.
Що зашифровано в цих зображення? Дослідники висувають різні версії. Але всі сходяться в тому, що народні майстри - вишивальниці та ткачихи неодноразово "переказували" мотиви бушансого барел‘єфу на своїх виробах, раз у раз повторюючи "дерево життя", "оленя". чи "півня".