На Вінниччині створюють макет «Вервольфу»

Новини Вінниці / На Вінниччині створюють макет «Вервольфу»

Розташована поблизу Вінниці колишня ставка Гітлера «Вервольф», де нині розташований Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму, багато років привертає увагу дослідників та цікавить туристів з різних країн. Багато таємниць історики вже розкрили. Побачили світ чимало книг, у яких розповідається про цей колись секретний об'єкт. У них містяться не лише документи, а й цікаві історичні фотографії. Нині на Вінниччині фахівці створюють макет «Вервольфу».

Розташована поблизу Вінниці колишня ставка Гітлера «Вервольф», де нині розташований Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму, багато років привертає увагу дослідників та цікавить туристів з різних країн. Багато таємниць історики вже розкрили. Побачили світ чимало книг, у яких розповідається про цей колись секретний об'єкт. У них містяться не лише документи, а й цікаві історичні фотографії.

Нині на Вінниччині фахівці створюють макет «Вервольфу». Завершити роботу планують до кінця цього року. Про це розповідає газета «День».

Будинки й споруди, що багато років тому були зведені на території «Вервольфу», планують відтворити у масштабі 1:200.

«Над проектом працює потужна група фахівців. Зрозуміло, що ми не претендуємо на історичну правду, адже всі архівні матеріали на сьогодні зберігаються в Росії, і ми змушені працювати хіба що зі світлинами та короткими описами. Жодних креслень чи макетів немає, що обмежує у відтворенні загальної картини розміщення об’єктів. Але робота розпочалася. Зупинятися ніхто не збирається. Ми займаємося технічною частиною візуалізації, всі об’єкти проходять процедуру узгодження з фахівцями. Завдяки вцілілим фрагментам фундаменту ми маємо певне уявлення щодо розташування споруд основної частини, на ній і зосереджуємося. Зараз будинки для майбутнього макета вже погоджені, і їх починають друкувати на 3D-принтері. Орієнтовно масштаб становитиме 1 до 200. Тобто це не будуть маленькі об’єкти, а цілком зручні для огляду. Наступним етапом стане визнання місць розташування споруд. Завершити макет плануємо за місяць-два, не пізніше нового року», – розповів ІТ-спеціаліст, що входять до громадської організації «Центр візуальних проектів», Андрій Черненко.

Свого часу NaПарижі дізнався від військового історика і співавтора книги про «Вервольф» Андрія Швачко, що біля Вінниці на ставці Гітлера вчені вже «просвітили» землю у пошуках таємниць.
 

Юрій Ярмощук

24 жовтня, 2018