Як стало відомо з власних джерел "NaПарижі", на мітинг вийшло до сотні студентів ВНАУ. Вони намагалися блокувати роботу товариства "Іллінецьке", не пропускали вантажівки із кукурудзою. У такий спосіб організатори протетсу хотіли змусити підприємство виплатити кошти. Частина студентів залишились з ночівлею біля господарства. Сьогодні, 20 жовтня, мітингувальники перейшли до радикальних дій та перекрили дорогу на в'їзді в село Іллінецьке, що біля райцентру. Тим самим, вони заблокували рух вантажівок, які возять із полів цукрові буряки, та пасажирських автобусів.
Керівник ТОВ "Іллінецьке"Олексій Гребенюк, чиє підприємство уже другий день у блокаді, визнає, що борг дійсно існує, але не у 2 мільйони гривень.
"У 2008 році ДП сільськогосподарське підприємство "Іллінецьке" вийшло із складу університету. Нам поставили умову, ціна виходу - погасити борги, які ми не зрозуміли. Але на зборах домовилися про суму, що ми погашаємо 1,4 мільйони гривень. Підписали договір ДП сплатило 500 тисяч, залишилося що 900 тис. грн, які в 2013 році були готові сплатити в серпні з нового врожаю. З літа 2013 року по лютий 2014 року наша контора була заблокована, і ми не працювали. Весь урожай на полях був втрачений. Але все ж ми почали роздержавлення. КСП "Іллінецьке" стало правонаступником Державного підприємства. На ньому залишилося лише майно, яке за рішенням суду має йти пайовикам, однак для цього потрібно зняти арешт та погасити борг у 824 тисячі, який уже у виконавчій службі. На сьогодні ми готові сплатити його", - розповів керівник підприємства.
Однак, запевняє Олексій Гребенюк, аграрному університету замало цих коштів, і виш подав до суду, щоб нарахувати пеню.
"До нас прислали студентів, щоб підписати мирову угоду між університетом і товариством. Чому договір має підписуватися із товариством "Іллінецьке" нам дсі не зрозуміло, адже, правонаступником ДП СГП "Іллінецьке", яке вийшло зі складу аграрного, є КСП. Більше того, згідно мирового договору ми мали сплатити ще два мільйони. Де взялася ця сума, не зрозуміло... Ми готові заплатити хоч три мільйони, якщо буде рішення суду", – уточнив Олексій Гребенюк.
Спільної мови студенти-мітингувальники та сільськогосподарське товариство сьогодні так і не знайшли. Керівник ТОВ "Іллінецьке" написав заяву у поліцію, а протестувальники, хоч а й відкрили дорогу, однак досі залишаються у наметах чергувати біля господарства. Цікаво, а чи з власної волі студенти "відпрацьовують" на пикеті?..