Оскільки погодні умови дозволяють, у лісах Вінниччини триває розселення мурашників. Як зазначають у Вінницькому управлінні лісового і мисливського господарства, «переселяють комах, розкопуючи на одну четверту мурашник, а далі переносять його на нове місце і навіть розгортають руками, не зважаючи на дошкульні укуси малих мешканців мурашника».
Відео «великого переселення» мурах відзняте у Брацлавському лісництві ДП «Тульчинське ЛМГ».
А чи варто людині втручатися у закони дикої природи? У природних умовах мурашки самі поступово розселяються, роблячи нові гнізда-відводки, а інколи й цілі колонії, але цього часто не достатньо, аби захистити ліс від шкідливих комах. Наприклад, щоб затримати наростання вогнища дубової листовійки, або зимового п’ядуна, необхідно мати на одному гектарі лісового насадження 5–6 діючих мурашиних гнізд. Саме у подібних випадках необхідне втручання людини.
Шляхом штучного розселення досягається скоріше поширення лісової мурахи і, крім того, створюється можливість переселяти цих невтомних працелюбів у необхідні місця навіть туди, де їх ніколи не було. Розселяючи мурашок штучним способом, лісівники можуть регулювати щільність їх поселень на одиницю площі лісу.
До речі, щоб відновити мурашник комахам потрібно ледь більше тижня. Вони настільки швидкі і працелюбні, що здатні менш ніж за два тижні заглибити мурашник на 4 метри.