В Жмеринському районі Вінницької області проводяться археологічні дослідження курганів спільною українсько-польської експедицією Інституту археології НАН України та Університету ім. А. Міцкевича м. Познань. Знахідки дозволяють краще зрозуміти звичаї місцевого населення, яке проживало на Поділлі майже три тисячоліття тому.
Як пояснив NaПарижі завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Михайло Потупчик, «копають» дослідники біля Слободи-Носківецької.
У кургані Чорноліської культури вже знайдено досить цікавий посуд на місцях тризни. Але М. Потупчик запевняє, що саме цікаве попереду. Про деталі експедиції дослідники розкажуть у Facebook.
Зазначимо, що Чорнолі́ська культу́ра обмежується часом пізньої бронзи і раннього заліза (ХІ – VII ст. до н.е., або 1025–750 до н. е.). Ареал пам'яток переважно знаходиться в межиріччі лісостепових течій Дніпра та Дністра. Вчені вважають, що у той час на цих територіях проживало змішане населення з пращурів сучасних слов’ян, вихідців з Балканського півострова фракійців та кельтів.
Тризною у давніх слов'ян називали заключну частину поховального обряду, яка складалася із жертвоприношення, військових ігор і бенкету на честь померлого.