На Вінниччині повідомлено про підозру в отриманні хабара працівниці податкової

Новини Вінниці / На Вінниччині повідомлено про підозру в отриманні хабара працівниці податкової

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури спільно зі слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Хмельницькому, повідомлено про підозру службовій особі податкового органу Вінниччини в одержанні та повторному одержанні неправомірної вигоди у завуальованій формі від підконтрольних платників податків – суб’єктів підприємницької діяльності за надання безоплатних сервісних послуг

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури спільно зі слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Хмельницькому, повідомлено про підозру службовій особі податкового органу Вінниччини в одержанні та повторному одержанні неправомірної вигоди у завуальованій формі від підконтрольних платників податків – суб’єктів підприємницької діяльності за надання безоплатних сервісних послуг.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 і 3 ст. 368 КК України.

Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, слідством встановлено, що податківиця впродовж 2020 року, здійснюючи безоплатне сервісне обслуговування платників податків, одержувала неправомірну вигоду від суб’єктів господарювання.

Кошти посадовиця брала за надання консультацій щодо правильного та вчасного подання податкової звітності; завчасне попередження про необхідність подачі декларацій та про своєчасність внесення відповідних коригувань до вже поданих податкових декларацій, з метою уникнення негативних наслідків для суб’єкта господарювання у вигляді нарахування штрафних санкцій та відповідно проведення камеральних перевірок без виявлення порушень щодо них надалі. Кошти у незначних сумах, на прохання жінки, клієнтами систематично перераховувалися на належний їй банківський картковий рахунок.

На сьогодні стосовно підозрюваної вирішується питання про відсторонення її від посади. До суду скеровано клопотання про обрання їй запобіжного заходу.

У кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі та процесуальні дії, вживаються заходи для встановлення всіх обставин події.

У прес-центрі УСБУ у Вінницькій області додають, що за гроші вона надавала різні консультації, роз’яснення, допомагала у подачі податкової звітності. Хоча це і так було передбачено її посадовими обов’язками. Задокументовано, що зловмисниця отримувала кошти за надані послуги на особисту банківську карту. Протягом півроку отримала близько 40 тисяч гривень.

Макс Мельник

14 травня, 2021