З минулого вечора у багатьох громадах Вінниччини почали турбуватися через помутніння повітря. Однак, фахівці ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» запевняють, що приводу для хвилювань немає, адже усі показники радіаційного фону у межах норми.
Це рідкісне природнє явище деяких налякало.
Фахівці провели дослідження довкілля. Не варто казати про небезпеку.
«За даними ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» за період з 15.08. по 22.05.2022р. виконано 297 вимірів радіаційного фону в населених пунктах області. Показник становить від 0,11 мкЗв/год до 0,20 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень», - йдеться на сайті установи.
Сьогодні моніторинг радіаційного фону теж не виявив «порушень». Так, у Вінницькому районі він склав 0,14 мкЗв/год, у Хмільницькому – 0,16, Тульчинському – 0,17. В інших 01,-0,13.
Також лабораторно досліджено 364 проби води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:
-351 (96,4%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».
-13 (3,6%) проб не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною» за показниками:
-каламутність (комунальний водогін м Калинівка) та перманганатній окистюваності (інтегральний показних органічного забруднення) – м. Хмільник КП Хмільникводоканал.
Зазначені відхилення пов’язані з «цвітінням» річки Південний Буг, стоком органічних забруднень у вододжерело з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси. Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.