Перша «хвиля» протестів проти підвищення тарифів на електроенергію та газ по Вінниччині пройшла 10 січня. Після мітингів в деяких містах місцеві органи влади затвердили відповідні звернення, в яких вимагають скасування окремих документів та «послаблення тиску» на споживачів. Вони адресовані центральній владі.
Нагадаємо, протестні акції у неділю відбулися у Вінниці, Жмеринці, Козятині, Хмілнику та інших населених пунктах.
Так, 11 січня, на засіданні виконкому Калинівської міськради було прийнято рішення про направлення звернень до голови ВР Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка щодо скасування постанови Нацкомісії, відповідно до якої з січня 2020 року для населення введена нова система оплати за газ та його транспортування.
Також, як зазначається на сайті Калинівської ОТГ, виконавчий комітет міської ради висловлює категоричний протест проти зростання у 2021 році ціни на природний газ, електроенергію та підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільчих компаній.
Як пишуть «Життеві обрії», після недільного протесту у хмільнику провели позачергову сесію міськради. На ній представник ініціативної групи мітингувальників Микола Михальнюк звернувся до депутатів із закликом підтримати позицію громади щодо недопущення підвищення тарифів на газ, послуги з розподілу природного газу та електроенергію. Після його виступу мер Микола Юрчишин зазначив, що громада і представники міської влади стурбовані ситуацією щодо підвищення тарифів
Депкорпус підтримав думку, а 12 січня міський голова Микола Юрчишин підписав Звернення до голови Д.Разумкова, Д.Шмигаля, в.о. міністра енергетики Ю.Вітренка, голови НКРЄКП В.Тарасюка та голови Вінницької ОДА С.Борзова С.С. із вимогою обґрунтованого, компромісного і соціального врегулювання питань цінової політики в державі в інтересах громадян України.
Про проведення позачергової сесії чи засідань виконкому у Вінниці не повідомлялося.
Зазначимо, що подібні звернення є певною мірою декларативними, вони не мають юридичної сили та не обов’язкові для того, аби бралися до уваги центральними органами влади.