Жінки села Бондурівка Чечельницького району прославили його завдяки знаменитому караваю. Традицію його випікання – рецепт, ритуал та інші особливості - внесено до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Вінниччини у 2019 році. Облікова картка підготовлена ГО «Етномайстерня Коло». Про це йдеться у Facebook управління культури і мистецтв Вінницької ОДА.
Чим відрізняється саме бондурівський коровай? В «Етномайстерня Коло» кажуть про традицію. Приміром, до таїнства долучалися лише заміжні жінки, які у шлябі з першим чоловіком і мають дітей. Кожна з них має принести до короваю продукти. Роблять його на великій круглій металевій кришці, яку присипають борошном.
«Більшу частину тіста скачують в довгу товсту «ковбаску» і викладають колом на кришку. В середину вкладають менше за діаметром кільце з тіста. Далі скачують багато маленьких «ковбасок», половину яких надрізають вздовж на зразок ялинки, утворюючи зубчики з одного боку. Ці елементи викладають поперек основи короваю, чергуючи їх за формою. «Вироблений» коровай квітчають листочками, зірками, безкінечниками, голубами, ружами», - йдеться в описі.