День Хрещення Київської Русі-України, зазвичай, відначають на державному рівні адже ця подія визначила подальший розвиток нашої великої спільноти та держави. В нинішньому році про 1032-ту річницю Хрещення Київської Русі-України згадали лише в кількох районних державних адміністраціях – привітали земляків зі святом чи просто надали історичну довідку.
Так, на ранок 28 липня така інформація з‘явилась на сайтах Літинської, Козятинської, Тульчинської, Оратівської та Гайсинської РДА.
В Літині, зокрема, нагадали про те, що святкування проходять в умовах карантину, тож попросили бути обережними.
«Цьогоріч, 1032-ту річницю Хрещення Київської Русі-України ми відзначаємо в умовах пандемії коронавірусу. Державними органами встановлено ряд карантинних норм, спрямованих на запобігання поширення коронавірусної хвороби COVID-19, в тому числі діють обмеження на проведення релігійних заходів. Тож використовуйте нинішні обставини для особистої щирої молитви за усіх хто поруч, проявіть глибоку віру у турботі про ближніх, про їхнє здоров’я та безпеку», - на сайті Літинської РДА.
В Оратові нагадали, що День хрещення Київської Русі-України – державна пам’ятна дата, що відзначається відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі–України».
Привітання з визначною державною датою отримали від районної влади в особі голів та їхніх заступників отримали мешканці Козятинського, Тульчинського та Гайсинського районів. Решта, як кажуть, "ніц мови".
До відзначення свята та його популяризації долучились також бібліотеки Вінниччини. У Козятинській центральній районній бібліотеці оформили перегляд літератури під назвою "Великий дар Хрещення".
Працівники сектору журнальної періодики Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязева підготували бібліографічний список «Хрещення Київської Русі – України – перша сходинка до духовності».В списку 15 статей дослідників цього питання.
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до річниці хрещення відкрили виставку з фондової збірки музею «Видноколо Подільської ікони: ренесанс, бароко – наїв».