Протягом двох років на Вінниччині налагоджується тісна співпраця Служби автомобільних доріг з місцевими громадами, яка передбачає разом з державою на умовах спів фінансування ремонтувати траси. Існує «дорожня карта», яка дозволяє бюджетам громад виділяти кошти на такі нагальні для більшості жителів Вінниччини роботи. Спільне виділення коштів – з державного та місцевого бюджетів – інколи єдиний варіант «дочекатися» якісного ремонту там, де його не робили десятиріччями.
Як зазначає заступник начальника Служби автодоріг у Вінницькій області Юрій Штейко, Бюджетний кодекс дозволяє фінансування місцевими бюджетами ремонту, а дорожниками забезпечення документальної бази та пошук на тендерних засадах підрядників.
«Будь-який орган самоврядування спроможний приймати участь у ремонтних роботах доріг державного значення як на етапі створення проєкно-кошторисної документації (ПКД), так і долучитися до співфінансування безпосередньо ремонту. Спільними зусиллями ми можемо все зробити швидше та якісніше», - пояснює Юрій Вікторович.
За його словами, до голів райдержадміністрацій, ОТГ, сільських та селищних рад направлені листи з пропозиціями долучитися до спільного ремонту та інші документи. Алгоритм відпрацьовано, усі юридичні перепони ліквідовано.
«Ще у лютому 2020 року пакети документів надійшли до місцевих очільників. Роз’яснювальна робота триває з минулого року. До речі, у Барському та Хмільницькому районах раніше за інших голови місцевих громад прийняли рішення взяти участь у цій спільній програмі. Мова йде про ділянки дороги Т 06-10. У 2019 році вони замовили проєктно-кошторисну документацію. Також, Лука-Мелешківська ОТГ долучилася. Разом з нами громада розробила ПКД і у минулому році вже освоєно на ремонт дороги Т 02-12 понад 60 млн гривень. У цьому році роботу можна продовжувати в разі фінансування», - наводить приклади успішної співпраці Ю. Штейко.
Крім цього, Юрій Вікторович зазначає, що до співфінансування невеликих ділянок долучаються у багатьох районах Вінниччини. Так, за гроші громад відремонтують дві ділянки у Тростянецькому районі – в селах Тростянчик (10 км) та Ободівка (5км), а також у Теплицькому (8 км), Іллінецькому (9 км), Томашпільскому (10 км), Погребищенецькому району та інших.
«Я хотів би зазначити, що на сьогоднішній день, по листам, які ми направили, сума на ПКД дорівнює 507 тисяч. І це лише початок проектних робіт… Для чого робимо документацію наперед? Ідея полягає у тому, аби бути підготовленими – заздалегідь підготувати її, провести тендер, зафіксувати переможця, підписати угоду, узгодити її з Держказначейством, щоб виконати роботи якщо не у цьому році, то хоча б включити їх у перелік робіт на наступний рік. Адже ми будемо максимально підготовленими для використання державних коштів», - зазначає заступник начальника служби.