На Вінниччині масово розкидають приманки із антирабічною вакциною для лисиць

Новини Вінниці / На Вінниччині масово розкидають приманки із антирабічною вакциною для лисиць

Через заборону полювання протягом останніх років на Вінниччині створюється небезпечна ситуація щодо сказу у тварин. Хворих лисиць вже бачили у населених пунктах, вони заражають як домашніх тварин, так і навіть їжаків. Тому в регіоні започаткували масштабну антирабічну компанію.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

«Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка уражає центральну нервову систему з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак, основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця», - йдеться у повідомленні.

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомляє: на виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій ОВА від 6 квітня, враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин на території області, з 22 травня 2023 року буде проводитись кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною.

Під час кампанії буде оброблена площа у кількості 4 тис. км², при цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин. Заплановано розповсюдити 100 тис. доз приманок.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м'ясокісткового борошна з желеподібною капсулою всередині із вакциною проти сказу «Орісвак»:

  • вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні;
  • не виділяє вакцинний вірус зі слиною;
  • безпечна для інших тварин;
  • безпечна для людини і природного середовища;
  • стабільна в польових умовах.

«Звертаємось до мешканців області з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м'ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки та залишати привабливими для тварин», - додають у Головному управлінні.

Олеся Рудницька

22 травня, 2023