На Вінниччині майже на третину планують збільшити площі під цукрові буряки

Новини Вінниці / На Вінниччині майже на третину планують збільшити площі під цукрові буряки

Воєнний час накладає певні вимоги на аграрний сектор. Якщо раніше аграрії віддавали перевагу вирощуванню рослинності, яка йшла на експорт, то через об’єктивні та суб’єктивні причини тепер змушені змінювати «орієнтири». Так, начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов анонсував, що у 2023 році планується збільшити площі цукрових буряків на 27% порівняно з 2022 роком.

«На Вінниччині структура посівних площ дещо зміниться в частині зменшення площ під зерновими культурами (з 49,7% до 43,7%) та збільшення під технічними (з 35,1% до 40,7%) — овочами, картоплею та кормовими культурами. Зокрема, прогнозується зменшення площ під озимими зерновими на 6% кукурудзою на зерно — на 22% до показників 2022 року. Натомість площі під соняшником прогнозовано зростуть на 8,4%, соєю — на 12,5%, цукровими буряками — на 27%. Збільшиться і площа під картоплею та овочами на 1%, кормовими культурами — на 6%», — написав Борзов у соцмережах.

Нагадаємо, Вінницька область — одна з найбільших виробників цукру Кожен четвертий кілограм цукру в Україні виробляють саме на Вінниччині. В середині січня 5 цукрових заводів регіону завершили виробничий сезон та виробили 360 тисяч тонн цукру, переробивши 2,4 млн. тонн цукрових бурякв. Найбільш успішними були Крижопільський та Гайсинський заводи родини Порошенків (70% цукру виробили). Минулого сезону заводи регіону виробили 363,5 тис. тонн цукру. Дефіциту цукру в Україні немає

Площі цукрових буряків у 2022 році по всіх категоріях господарств становили 43,3 тис. га, зокрема, в сільськогосподарських підприємствах — 38,3 тис. га. Різке збільшення площ під буряк означає, що аграрії змінять світогляд, частково відмовивши від експорту зерна, адже з цим є проблеми.