Могилів-Подільський район десятиріччями вважався неофіційною «колискою» виробництва контрафактного алкоголю з молдовського спирту. Періодично силовики «накривали» по одному цеху по розливу, але гуртові поставки не припинялись. Наразі в СБУ заявляють про те, що у Вінниччині та інших регіонах заблоковано масштабне виробництво та збут контрафактної підакцизної алкогольної продукції.
Як повідомляють у прес-центрі УСБУ у Вінницькій області, за даними досудового слідства, незаконний бізнес організував мешканець Вінниці і дев’ятеро його спільників. Зловмисники облаштували шість підпільних цехів на території власних домогосподарств та в орендованих складських приміщеннях у Могилів-Подільському районі Вінниччини.
За офіційною інформацією, товар вони виробляли в антисанітарних умовах із сировини невідомого походження. Підробку ділки збували через власний інтернет-сайт як продукцію відомих брендів по всій Україні. Замовлення виробники доправляли клієнтам кур’єрською поштою чи на власним автотранспортом. .
За оперативною інформацією, за добу фігуранти справи виготовляли до 2 тонн підробки, а щомісяця збували фальсифікату на 10 мільйонів гривень.
Правоохоронці провели 15 обшуків за місцями виробництва та зберігання контрафакту на Вінниччині та у Рівненській області. Під час слідчих дій вилучено понад 31 тонну розфасованої по пляшках підробки, більше ніж 22 тонни спирту, пакувальну тару з маркуванням елітних брендів алкогольної продукції, вантажівку, обладнання для виробництва контрафакту, чорнові записи, понад 74 тисячі гривень, отриманих від незаконної діяльності. Орієнтовна вартість вилученого алкоголю становить майже 10 мільйонів гривень.
У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1, 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ч. 3 ст.190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.
Встановлюються джерела походження сировини та інші особи, причетні до виготовлення та реалізації фальсифікату.
Заходи із протидії нелегальному продажу підакцизних товарів проводилися співробітниками УСБУ у Рівненській області спільно з Державною фіскальною службою під процесуальним керівництвом прокуратури.