У лісі неподалік Хмільнику Вінницької області після дощу місцевий затятий грибник Микола Гуцол ледь доніс «знахідки». Деякі зі знайдених чоловіком грибів-дощовиків сягали трьох кілограмів.
«Збирати гриби – для мене одне задоволення, - розповідає Микола Дмитрович виданню «Життєві обрії», - Вони усі смачнючі, і дощовики – не виняток. Ці гриби знають всі мало не з дитинства, але чомусь майже ніхто не бере. А даремно, адже ці білі «голівки» - родичі печериці, дуже смачні та нагадують смак м’яса курки. А як апетитно виглядають на сковорідці».
Чоловік зазначає, що повернувся додому з 15 кілограмами дощовиків. Він радить ці гриби, але головне після збирання їх довго не зберігати, аби не позеленіли. Поки всередині вонги ще білі, слід готувати. .
Повернувшись з лісу додому, дощовики варто швиденько почистити, відварити, а далі або смажити, або помістити у морозильну камеру на зберігання.
У родині Гуцолів дощовики переважно смажать, роблять грибну підливку, додають у юшку чи борщ, а також полюбляють готувати з них відбивні.