На Вінниччині Держекоінспекція склала 12 протоколів через порушення експлуатації водойм

Новини Вінниці / На Вінниччині Держекоінспекція склала 12 протоколів через порушення експлуатації водойм

Від початку вересня спеціалісти Державної екологічної інспекції організували заходи із виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства, що пов’язані із самовільним водокористуванням. Станом на сьогодні інспекторами складено уже 12 протоколів по статті 48 КУпАП щодо порушення умов спеціального водокористування.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

«Осіння пора року несе за собою масовий випуск води із водних об’єктів для вилову риби, що не завжди здійснюється в рамках чинного законодавства та призводить до погіршення екологічної ситуації для водних ресурсів Вінниччини», - йдеться у повідомленні.

В інспекції наголошують, що для набуття права користуватись водним об’єктом підприємцю (громадянину) необхідно отримати відповідну документацію, а саме:

– договір оренди водного об’єкту;

– дозвіл на спеціальне водокористування;

– паспорт водного об’єкту.

«Крім того, суб’єктам господарювання необхідно отримати ще один важливий документ, а саме режим роботи водного об'єкта. Згідно статті 77 Водного кодексу України режим роботи водного об’єкта, водогосподарської системи встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства (Державним агентством водних ресурсів), з урахуванням прогнозу водності, екологічних вимог та інтересів всіх водокористувачів. Режими розробляються для збереження та відновлення водних ресурсів», - зазначають у ДЕІ.

Порушення режиму призводить до погіршення стану водойми, що може спричинити загибель водних живих біоресурсів.

За порушення встановлених режимів роботи штучних водних об’єктів і водогосподарських систем передбачено адміністративну відповідальність. Також вказане порушення може призвести до розірвання договору оренди водного об’єкта та анулювання дозволу на спеціальне водокористування, а в разі загибелі аборигенних видів риб у водоймі, за наявності істотної шкоди, матеріали скеровуються до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної відповідальності.

Макс Мельник

25 жовтня, 2023