На Вінниччині через суд місцеву владу змушують укласти охоронний договір на будівлю з 200-річною історією

Новини Вінниці / На Вінниччині через суд місцеву владу змушують укласти охоронний договір на будівлю з 200-річною історією

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Немирівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі управління містобудування та архітектури Вінницької ОВА до Немирівської міської ради про зобов’язання укласти охоронний договір на понад 200-літній об’єкт культурної спадщини на території міста.

Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, йдеться про чоловічий корпус колишньої Немирівської гімназії 1815 року (нині ліцей № 2), який від 1979 року перебуває під охороною держави як пам’ятка архітектури.

«Набуваючи право власності на вказане нерухоме майно у 2018 році, Немирівська міська рада, в порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини», не уклала з відповідним органом охоронний договір, уникнувши таким чином зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження», - йдеться у повідомленні.

З огляду на це, прокуратура у судовому порядку зобов’язала орган місцевого самоврядування забезпечити виконання норми закону. Після набуття рішенням законної сили прокуратура контролюватиме його виконання.

Фото з відкритих джерел

Макс Мельник

26 жовтня, 2023