У червні–липні 2019 року у Побужжі на території Вінницького, Калинівського, Немирівського районів Вінницької області проводилися пошукові роботи. Археологічна експедиція ІА НАН України «Уличі» спільно з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм проводила дослідження цього сезону локалізувала три нових городища.
Про це йдеться на сторінці експедиції у Facebook. Щодо трьох нових городищ, то для них готується документація по внесенню пам’яток до реєстру нововиявлених. Це Вороновиця-2, Глинськ і Гущинці. Також археологами проводилися роботи по уточненню датування городищ Грушківці та Комунарівка. Ентузіасти виявили два багатошарових поселення та залишки гончарного горну 17-18 ст, але на жаль, розграбованого. Щоправда, з набором археологічно цілих столових предметів…
Для кожної пам’ятки проводилося шурфування, топографічна зйомка, низьковисотна аерофотозйомка, оглядове відео, зондажне буріння, GPS фіксація, фіксація грабіжницьких ям на укріпленнях городищ.
На осінній сезон вінницькі археологи запланували здійснити розвідку для виявлення сільськогосподарської округи середньовічних городищ та обробити археологічні колекції 1970-80-х років, які зберігаються у фондах Вінницького обласного краєзнавчого музею.
Нагадаємо, експедицію названо на честь слов’янського народу уличів, ймовірних нащадків антів. Історики ще називають їх загадковим племенем. Уличі відомі у 6-9 сторіччі. Під тиском печенігів вони переселилися з середнього Дніпра на пониззя Дніпра, у басейн Південного Бугу до Дністра, Дунаю і узбережжя Чорного моря. Як зазначається в пам'ятці IX ст. «Баварський географ», цей народ мав на Дністрянсько-Дунайському межиріччі понад 300 міст. Потім з півдня їх потиснули половці. Після 940–942 років литописцями уличі не згадуються.