На Вінниччині 205 людей зізнались податківцям у доході, який перевищив мільйон гривень

Новини Вінниці / На Вінниччині 205 людей зізнались податківцям у доході, який перевищив мільйон гривень

Під час деклараційної кампанії 2022 року на Вінниччині 205 громадян прозвітували про доходи більше 1 млн грн. Про це повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у Вінницькій області Олег Мартинюк.

«Упродовж десяти місяців свої доходи, отримані протягом 2021 року, задекларували понад 18,5 тисяч мешканців Вінниччини. Майже 13,9 тисяч з них були зобов’язані подати декларацію, а більше 4,6 тисяч – скористалися правом на податкову знижку. Загальна сума задекларованого доходу зазначеними громадянами перевищує 2,0 млрд грн», - зазначив посадовець.

Як зазначає пресслужба ГУ ДПС в області, за його словами, після відповідних розрахунків до сплати нараховано 48,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб, з яких фактично сплачено до бюджету 46,7 млн грн, та військового збору – 6,6 млн грн, з яких вже сплачено до бюджету 6,3 млн грн. Разом із тим, платникам, що претендували на податкову знижку, нарахували до повернення 14,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, з яких 12,3 млн грн вже повернуто.  

Олег Мартинюк додав, що найактивнішими декларантами були громадяни, які отримали доходи від продажу сільськогосподарської продукції. Таких було понад 9,5 тисяч осіб або 68,5 % від загальної кількості декларантів. Загальна сума задекларованого ними доходу склала 46,7 млн грн.

Серед найчисельніших декларантів є також громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок – майже 1,5 тисячі осіб, та понад 1,4 тисячі тих, хто задекларував дохід від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна.

Насамкінець посадовець нагадав, що для громадян, які мають намір отримати знижку за витратами 2021 року, деклараційна кампанія триває до 31 грудня 2022 року.

Олеся Рудницька

17 листопада, 2022