На ставці Гітлера «Вервольф» шукатимуть підземні ходи

Новини Вінниці / На ставці Гітлера «Вервольф» шукатимуть підземні ходи

Сьогодні найбільш містичною, й досі точно не вивченою туристичною принадою області є ставка Гітлера, що знаходиться у восьми кілометрах від Вінниці і де зараз знаходиться Історико-меморіальний комплекспам’яті жертв нацизму. Обласні посадовці взялися його розвивати, аби він став привабливим для туриста, як вітчизняного, так і закордонного.

Сьогодні найбільш містичною, й досі точно не вивченою туристичною принадою області є ставка Гітлера, що знаходиться у восьми кілометрах від Вінниці і де зараз знаходиться Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму. Обласні посадовці взялися його розвивати, аби він став  привабливим для туриста, як вітчизняного, так і закордонного.

Сьогодні, 13 липня, комплекс відвідав голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, аби обговорити питання запровадження комплексу заходів щодо подальшого його розвитку, зокрема проведенню ряду досліджень, які б дали змогу остаточно вирішити суперечності між дослідниками щодо наявності чи відсутності підземної частини «Вервольфа».

За словами директора обласного краєзнавчого музею, до якого входить ставка Гітлера, Катерини Висоцької, вже цього року планується розпочати георадарні дослідження без проведення земляних робіт. Завдяки ним буде визначено і документально підтверджено чи дійсно мають місце на території комплексу підземні приміщення.

«Справа в тому, що до сьогоднішнього часу триває полеміка між дослідниками стосовно того, якою була ставка «Вервольф» і чи були збудовані підземні споруди, чи лише наземні. Зокрема, один із дослідників Мартін Богарт з Бельгії свого часу приїздив сюди і на його переконання тут були лише наземні будівлі», - зазначила Катерина Висоцька.

В свою чергу завідувач комплексу Сергій Гареник зазначив, що за радянських часів в 1989-1990 роках на території ставки проводились дослідження в межах наукової програми «Гермес», дані яких досі засекречені. Розкопками тоді керував професор Московського геолого-розвідувального інституту Леонід Бобровніков. Науковці сканували товщу землі, були пробурені свердловини, проводили ультразвукове дослідження. Але несподівано всі роботи згорнули, а їх результати засекретили. Науковцям вдалось знайти інтерв’ю Леоніда Бобровнікова, в якому той підтвердив наявність під «Вервольфом» порожнеч до 15 м глибиною.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що обласна влада готова підтримати роботи фінансово.

«Необхідно сформувати нову стратегію і концепцію розвитку цього комплексу. З боку обласної влади ми готові забезпечити фінансову підтримку нових туристично-привабливих проектів, які запроваджуватимуться. Особливо це стосується впровадження технологій візуалізації історичних подій та об’єктів, безпосередньо пов’язаних з «Вервольфом». Важливою складовою є розробка змістовних презентаційних матеріалів, які даватимуть змогу побачити масштаби та особливості даного комплексу», - зазначив Валерій Коровій.