З 30 жовтня по 11 листопада у французькому місті Діжон буде проходити міжнародна виставка-ярмарок, яка цього року святкує своє сторіччя. Україна вперше заявить про себе у виставковій історії Бургундії. Серед представлених виробників буде чотири підприємства з Вінниці.
Знайомство та співпраця Вінниці та Діжону розпочалися у 2019 році. Після взаємних візитів делегацій та ряду онлайн-зустрічей були напрацьовані напрямки можливого подальшого співробітництва між обома містами. Серед напрямків співпраці – створення та функціонування віннницького агрохабу та агрокластера. Паралельно обговорювалося питання представлення вінницької гастрономії та подільської кухні для французької аудиторії, яка високо цінує свою гастрокультуру й одночасно любить відкривати нові смаки та враження.
З 30 жовтня по 11 листопада у французькому місті Діжон буде проходити міжнародна виставка-ярмарок, яка цього року святкує своє сторіччя. Foire de Dijon входить до п'ятірки найбільших ярмарків у Франції, його щорічно відвідують 160 000 гостей, до того ж це економічний форум №1 в регіоні, потужний майданчик для пошуку постачальників та обміну досвідом.
Вперше в її історії серед запрошених до участі держав буде Україна. Органічні продукти харчування, вино, медові алкогольні напої, наливки, гончарні вироби (бубнівська та барська кераміка з Поділля), Петриківський розпис, писанки та вишиванки – все це протягом тринадцяти днів буде представляти український стенд UA Taste на Foire de Dijon, координаторами якого є громадські спілки «Український органічний кластер» і «Дороги вина та смаку України».
Партнером українського павільйону виступає Вінницька міська рада, а представлятимуть власну продукцію будуть «Винний дім Гігінеішвілі», «Вінницька харчосмакова фабрика», «Гончарна майстерня «Етночари» і «Вінницька крамниця «Наливки зі Львова».
«Вінниця – столиця одного з найпотужніших аграрних регіонів України та Східної Європи, – зазначає заступник міського голови Андрій Очеретний. – Наші переваги можна використати для створення доданої вартості за рахунок якісної сировини, унікальних технологій, рецептури та форм подачі. Економіка може отримувати чималі надходження за рахунок фестивальної, ярмаркової та туристичної діяльності, як це працює у Франції, і, зокрема, в Бургундії. Модель гастротуризму, яку втілюють у Діжоні, можна вдало реалізувати і у Вінниці. Ми вже переймаємо цей досвід і запрошуємо французьких експертів для підвищення туристичної та інвестиційної привабливості Вінниці. А участь у діжонському ярмарку допоможе нашим підприємцям успішно просуватися на зовнішні ринки та популяризувати українську культуру і виробництво у світі».