Митрополиту УПЦ МП Іонафану повідомили про підозру

Новини Вінниці / Митрополиту УПЦ МП Іонафану повідомили про підозру

За матеріалами Служби безпеки України керуючий однією з єпархій УПЦ МП на Вінниччині отримав повідомлення про підозру.

Про це повідомляє Управління СБ України у Вінницькій області.

Мова йде про керівника Тульчинської єпархії УПЦ МП митрополита Іонафана.

«Відповідно до висновків незалежної експертизи, проведення якої ініціювала СБУ, митрополит здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Відповідні матеріали, зокрема, були розміщені на особистому сайті священника», - йдеться в офіційному повідомленні.

Таким чином, фігурант отримав повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Наразі проводиться весь комплекс слідчо-оперативних заходів для розслідування і проведення експертиз за іншими фактами діяльності митрополита.

Заходи проводили співробітники Управління СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

Як повідомляють у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, за даними слідства, архієрей, керуючись проросійськими ідеологічними мотивами, усвідомлюючи протиправність своїх дій, розмістив на вебсайті з російським доменом російськомовну статтю «С открытым шлемом, без забрала. Заметки на полях последних событий в православном мире» власного авторства. Стаття також була опублікована на офіційному сайті єпархії, якою керує підозрюваний, та в соціальних мережах для загального доступу.

У ній очільник єпархії, зокрема, заперечує самостійність Православної Церкви України, називає її священників «самосвятами-раскольниками», Україну у статті він називає «Малороссией» та вважає, що її захопив патріарх Константинопольський Варфоломій І. 

Водночас підозрюваний вважає істинною церквою «Московский Патриархат», який, на його думку, має панувати у православному християнстві.

Протиправний зміст публікації священнослужителя-посадовця досліджено та підтверджено спеціальною експертизою.

Санкцією статті передбачено покарання у виді штрафу або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Нагадаємо, NaПарижі писав про обшуки у митрополита Іонафана, припустив, що керівнику Тульчинської єпархії УПЦ МП у Москві готують втечу. На думку редакції, цілком справедливим фіналом розслідування має бути його обмін на українських полонених.

Новини Вінниці / Митрополиту УПЦ МП Іонафану повідомили про підозруНовини Вінниці / Митрополиту УПЦ МП Іонафану повідомили про підозруНовини Вінниці / Митрополиту УПЦ МП Іонафану повідомили про підозру

7 листопада, 2022

Популярні новини