Поки в уряді не звертають уваги на відсутність гарячого водопостачання в оселях українців та звернення очільника Асоціації міст України Віталія Кличка, а у «дочки» НАК «Нафтогаз України» визначаються з ціною на паливо для підприємств теплокомуненерго, як і де знайти кошти розмірковують у містах. Приміром, міський голова Вінниці Сергій Моргунов, звісно, нічого не обіцяє, але заявив, що зробить «все можливе, щоб в червні відновити гаряче водопостачання для вінничан».
«У Вінниці котельні залишились без газу, а вінничани, а це понад 100 тис. мешканців! – без гарячої води. І так – по всіх містах. Чому так відбулось? Уряд не зміг завчасно відрегулювати критичні питання у сфері теплоенергетики. І міста змушені терміново шукати шляхи вирішення, адже в заручниках опинились люди. Ми зробимо все можливе, щоб в червні відновити гаряче водопостачання для вінничан. Але без змін на рівні держави так довго тривати не може. На цьому наголошується в заяві Асоціації міст України, позицію якої підтримує і наша команда», - зазначив мер у Facebook.
Він також нагадав про домовленості Асоціації міст України з урядом, НКРЕКП та НАК «Нафтогаз», які були підкріплені меморандумом у лютому 2021-го. Асоціація свої зобов'язання по документу виконала, інші – ні.
«Проблема у тому, що котельні не отримають газу, допоки не погасять борги перед НАК «Нафтогаз України» та не виконають низку інших умов, які заганяють теплокомуненерго в глухий кут. Хоча на сьогодні підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» має одну з найменших за обсягом заборгованість за газ серед інших підприємств держави, але це 289 млн грн! А сума по різниці тарифів, яку держава не відшкодувала підприємству, – понад 500 млн грн. Причому, заборгованість споживачів за надані послуги – 160 млн грн», - пригадав «арифметику заборгованостей» міський голова.
Наразі підприємствам ТКЕ «у глухому куті» пропонують купувати газ у «дочки» НАКу ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг». Мер також вказав, що «ціна на газ очікується вище 10 грн за 1 кубічний метр».
«Фактично за червень «Вінницяміськтеплоенерго» має заплати понад 30 млн грн за газ наперед. Питання – де брати кошти? Коли споживачі розраховуються за місяць постфактум, до того ж і серед них боржників вистачає. Не можна допустити, щоб люди залишились без послуг та перекладати непосильний тягар на місцеві бюджети – таких коштів там просто немає. Питання виходу з кризи у сфері теплопостачання сьогодні стоїть надто гостро – для всієї України. Сподіваюсь, конструктивне рішення буде знайдено якнайшвидше», - підкреслив очільник міста.