У Вінницькому Національному аграрному університеті 24 лютого був укладений договір про співпрацю вишу з «Вінницькою птахофабрикою», яка входить до агрохолдингу МХП. Мета угоди в тому, що студенти Ладижинського фахового коледжу, як структурного підрозділу ВНАУ, 2 роки будуть здобувати теоретичні знання, а наступні 2 роки навчання – максимально зануряться у робочі процеси на потужностях холдингу. Це дозволить закріплювати здобуті на заняттях знання на виробництві, де частина випускників згодом і працевлаштується.
У ВНАУ та МХП вбачають велику перспективу у запровадженні дуальної форми здобуття освіти. Фахівцям агрохолдингу й університету потрібно лише узгодити зміни до програм та підлаштувати навчальний процес до вимог виробництва.
«За формальним кроком підписання договору стоїть титанічна праця, адже далі від нас очікують серйозних результатів. Ми долучаємо когорту молоді, яка одержить відповідні навики, знання, реалізує вміння працювати на виробництві», – зазначив під час підписання ректор ВНАУ Віктор Мазур.
Він підкреслив, що матеріальна база у виробничій сфері сьогодні розвивається доволі швидко. І вона випереджає те, що можуть дозволити собі навчальні заклади.
«Тому бачення і президента університету Григорія Калетніка, і колективу, і студентства лише у поєднанні зусиль під час підготовки кадрів. Дуальна освіта дозволить створити справжнього фахівця для аграрного сектору України», – додав Віктор Анатолійович.
Заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко зазначив, що договір направлений у першу чергу на жителів Ладижинської ОТГ та сусідніх громад, в яких після закінчення школи виникає вибір щодо подальшої долі.
«Більшість молоді мігрує у великі міста або виїжджає за кордон. У селах або таких містах, як Ладижин, хлопці і дівчата не знаходять для себе альтернативи. В тому числі і через нинішні тенденції автоматизації рослинницької галузі, де зараз потрібно все менше робочої сили. Попри це, є попит на трудові резерви у переробній галузі, на таких виробництвах, як «Вінницька птахофабрика». Тому спільно з Вінницьким Національним аграрним університетом ми крок за кроком рухатимемося у напрямку залучення студентів Ладижинського фахового коледжу на птахофабрику та інші підприємства МХП. Більш того, згодом ми плануємо розширяти нашу співпрацю, залучаючи на практику студентів, які здобувають вищу освіту», – наголосив Ігор Лещенко.
Директор Ладижинського фахового коледжу ВНАУ Олег Цуркан розповів, що у закладі навчається 1,1 тис. студентів на денній формі, а по трьом спеціальностям також готують і студентів-заочників.
«В нас вже є досвід співпраці з МХП. За підтримки підприємств холдингу наші спортсмени їздили на змагання, де виборювали призові місця. «Вінницька птахофабрика» організовувала екскурсії на виробництво. І ми дуже зацікавлені у подальшій більш тісній співпраці», - підкреслив Олег Васильович.
Окрім цього, представники МХП і ВНАУ обговорили плани на майбутнє, зокрема окреслили потребу у «пристосуванні» навчальних програм під запити виробництва та домовилися плідно та у стислі терміни – протягом найближчих місяців – практично узгодити всі потенціальні питання розвитку дуальної освіти.