Міноборони планує спрямувати 20 млрд гривень на закупівлю українських БпЛА

Новини Вінниці / Міноборони планує спрямувати 20 млрд гривень на закупівлю українських БпЛА

Міністерство оборони у 2023 році планує збільшити закупівлю безпілотників в українських виробників. На цей сегмент хочуть спрямувати 20 мільярдів гривень.

Про це повідомляє  Міноборони України в Telegram.

За інформацією відомства, відбулася нарада представників Міноборони, Генштабу, вітчизняних розробників та виробників БпЛА. Однією з тем обговорень стало спрямування 20 млрд гривень на закупівлю дронів.

«За останній час укладено 16 державних контрактів з вітчизняними виробниками безпілотних літальних апаратів. А завдяки виконаній фахівцями Міноборони роботі, в Україні зараз найпростіша в Європі процедура допуску БпЛА до експлуатації в армії», - додають у Міноборони.

У відомстві наголошують, що процедура допуску дронів до використання військовими скоротилася з кількох років до «лічених тижнів».

При цьому Міноборони в період з листопада 2022 року по січень 2023 року отримало від українських виробників 75 заявок на безпілотники різних типів. 13 із них вже отримали кодифікацію, було затверджено технічні характеристики. Ще три БпЛА перебувають у стадії кодифікації.

«Учасники спільної зустрічі визначили низку завдань та кроків щодо удосконалення регуляторних процедур. Ці пропозиції оборонне відомство винесло на обговорення координаційного штабу за участю міністра цифрової трансформації України та міністра оборони України», - наголошують у відомстві.

Вчора, інформпростір сколихнула новина про те, що в Україні сформують перші у світі ударні роти безпілотників у рамках проекту «Армія дронів»

Створення таких ударних рот затвердив під час засідання Ставки верховного головнокомандувача генерал Валерій Залужний. Спільно з Міноборони, Генштабом та Держспецзв'язку створено координаційний штаб для повноцінної реалізації проекту.

«Вже відібрано найпрофесійніших військовослужбовців, які очолять ударні роти. Кожна з них отримає дрони та боєприпаси, Starlink та інше необхідне обладнання, щоб долати ворога», – зазначили в Генштабі.

Раніше подібні плани анонсувались, тепер зроблено практичні кроки для реалізації задумів.

28 січня, 2023

Популярні новини