Як позбутися «надлишкового майна»? Можна вчинити галас, а потім погодитися віддати. Після «скандального» допису у Facebook в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун «тема» з майбутнім усипальниці та тіла відомого хірурга Миколи Пирогова майже вирішена. Очільниця МОЗ погоджується віддати весь музейний комплекс національного значення на «місцевий рівень».
Нагадаємо, у досить не коректній формі пані Уляна запитала в українців, як поступити – виділити 199 тис. грн. на роботи по ребальзамації чи направити ці кошти на ліки хворим на гострий лейкоз? Форма «опитування» обурила перш за все вінничан. У бік міністра посипалися відверті образи та заяви, що регіон самостійно знайде фінансування.
Риску підвів мер Вінниці Сергій Моргунов. У Facebook він написав, що обговорив ситуації з головою ОДА Валерієм Коровієм, спільно вони вирішили «ініціювати перед Урядом питання передачі у спільну комунальну власність територіальних громад Національного музею-садиби М.І. Пирогова». Також він нагадав, мабуть, очільниці міністерства, слова хірурга про те, що завжди слід «бути людиною» і «вчиняти по-людськи».
Здається У. Супрун чекала такої нагоди. Вона зізналася, що «приємно вражена громадянською позицією вінничан», які «цінують та підтримують музей і пам’ять про Пирогова, якого вважають засновником військової хірургії». Очильниця МОЗ вказала, що підтримує «ініціативу Вінницької обласної і міської влади» щодо передачі музею на баланс регіону.
Начебто питання вийшло на фінішну пряму, але осад залишився. Чомусь здається, що «епілог» історії був прогнозованим від початку, а пані Уляна лише «ініціювала» жваве обговорення, щоб передати з балансу МОЗ об’єкт, якому, на її думку, достатньо і регіонального статусу. Втім, від "пониження" рівня Вінниця, містяни і туристи нічого не втратять. Інша справа, чи збережуть певні «національні» привілеї сам музей та його співробітники? Мова йде, зокрема, про рівень оплати праці.
Олег ВЕРЛАН