У червні 2016 року на отриманні неправомірної вигоди поліцією і прокуратурою був затриманий співробітник ПТУ-7. За те, щоб відмітити проходження виробничої практики, що дозволяє бути допущеним до іспитів, він брав з учнів фіксовану плату. Кілька студентів не хотіли платити, а коли майстер виробничого навчання відмовився візувати звіти по практиці, заявили про вимагання до правоохоронних органів. Лише тепер педагог почув вирок.
Які зазначається на сайті прокуратури Вінницької області у 2016 році, педагог вимагав від студентів по 1 500 грн. з кожного. Студенти зібрали у складчину в якості хабара 15 тисяч гривень.
Оперативники місцевого управління захисту економіки ДЗЕ Нацполіції задокументували низку заяв, що підтверджують отримання неправомірної вигоди, а також факт взятки, і повідомили педагогу про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею 368 КК, що передбачає до 10 років ув’язнення. На підставі цих матеріалів Вінницький міськсуд прийняв рішення про домашній арешт підозрюваного на час слідчих дій. Пізніше цей запобіжний захід було знято.
Тільки через півтора року став відомий вирок суду першої інстанції. Як нині повідомляють у прес-службі прокуратури Вінницької області, в ході судового розгляду підтверджено факт отримання майстром неправомірної вигоди лише на суму 5 450 гривень від п'яти учнів.
Іншими словами, тільки ці купюри виявилися міченими. Інші учні здавали справжні гроші, а заяви не писали, тому їх кошти до справи «не пришиєш». Якось так…
Так ось, в лютому 2018-го співробітника 7-го училища Вінницький міськсуд визнав винним у правопорушенні і присудив йому сплатити штраф у розмірі 12 750 гривень. Тобто трохи більше трьох розмірів мінімальних зарплат. Передані раніше заявниками купюри конфісковані. Але тільки вони...
Відзначимо, хто вчився, той знає, що «розцінки» майстрів і «відповідальних» за практику - одні з найнижчих в навчальному закладі. Крім того, півтора роки тому, коли майстрові заявляли про підозру в отриманні неправомірної вигоди, то пояснювали, що санкції статті передбачають до 10 років позбавлення волі. Цілком прийнятна - в порівнянні з позбавленням волі - сума штрафу може бути оскаржена засудженим в апеляційній інстанції.