Працівники лісового господарства Вінниччини у своїй роботі використовують найсучаснішу техніку. Зокрема, на підприємстві «Жмеринський лісгосп» є безпілотник DJI Phantom 4, який має радіус польоту 6 км, піднімається на висоту до 800 метрів та здатен літати зі швидкістю до 60 км/год. Встановлені на дроні потужні відеокамери дозволяють з великої відстані ідентифікувати автомобілі та людей.
«Використовується дрон жмеринськими лісівниками як для боротьби з браконьєрами: фото-, відеофіксація порушень, відслідковування переміщення правопорушників, у тому числі на автотранспорті, так для моніторингу стану держлісфонду та території підприємства – виявлення осередків всихання культур, фіксація лісових пожеж. За час роботи з дроном вже є певні результати. Завдяки його застосуванню вдалося попередити правопорушення і знайти браконьєра. Наприклад, одного разу виявлено правопорушників, що пересувалися з мисливською собакою по території мисливських угідь на відтворюючих ділянках», – повідомила прес-служба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.
Крім БПЛА, подільські лісівники використовують сучасні фотокамери, які встановлюють у лісових угіддях. Їх ще називають «фотопастки».
«Це фотокамери із захищеним від вологи міцним корпусом. Вони мають датчик руху та надсилають відзняте безпосередньо на телефони адресатів, заданих у меню пристрою (єгері, лісничі). Фотопастки є ефективними і в нічний час. Такі прилади непомітні, вони встановлені у різних місцях, на лісових дорогах і не лише допомагають в профілактиці порушень у лісах, а й допомагають у моніторингу фауни держлісгоспу. У об’єктиви камер дуже часто попадають мешканці наших лісів – зайці, борсуки, козулі», – зазначають у цьому відомстві.