Контрнаступ під Харковом. Що стало запорукою успіху операції

Новини Вінниці / Контрнаступ під Харковом. Що стало запорукою успіху операції

Контрнаступ українських сил під Харковом з кінця квітня та у першій половині травня можна вважати головним досягненням «другої фази» повномасштабної війни. Не лише звільнено доволі велику територію на схід та північ від міста, головне у тому, що мінімізовані ризики постійних обстрілів житлових масивів, які призвели до руйнування понад 2 тисяч будівель.

Як вважає журналіст Юрій Бутусов, успішний український наступ під Харковом став можливим завдяки правильній практиці застосування підрозділів кадрових механізованих та артилерійських частин ЗСУ, ТРО, Нацгвардії, ГУР МО та добровольчих формувань.

«Мені здається дуже важливим проаналізувати ефективні наступальні дії, які проводять під Харковом починаючи з 28 квітня війська оперативного угруповання "Слобода" силами 92-ї механізованої бригади та приданих частин, повний перелік яких поки що не будемо вказувати. Але варто подякувати ще одній нашій відомій механізованій та артилерійській бригадам. Дуже часто бойове застосування підрозділів ТРО та інших частин без важкого озброєння викликає великі хвилі емоцій та справедливого обурення у суспільстві, але в даному випадку, бойовий дух наших військ дуже високий, попри масовані обстріли наших позицій з території РФ», - пише журналіст.

Втім, він відмічає, що передусім під час наступу вдалось:

1. Єдиний центр управління на великому фронті.

2. Взаємодія між легкозброєними піхотними підрозділами та бойовими частинами з важким озброєнням.

3. Централізоване застосування артилерії та якісне корегування вогню.

4. Застосування бронетехніки для вогньової підтримки та закріплення на звільнених рубіжах.

5. Повна реалізація якісної та кількісної переваги української піхоти.

«Окремо варто відмітити блискучі дії 227-го батальону Територіальної оборони, який відбив контратаку російської ротно-тактичної групи під Старим Салтовом 4 травня, і завдав важких втрат противнику, знищивши танк Т-90М Прорив. 227-й батальйон показав відмінні бойові якості та високу мотивацію.

Мене вразило, що ефективно були застосовані й інші придані підрозділи. Так, підрозділ «Кракен» захопив значну кількість російської бронетехніки та успішно штурмував населений пункт Пітомник.

Дуже ефективно діяли підрозділи Нацгвардії, які виконували завдання піхоти та утримували рубіжи, особливо відзначилась бригада 3017», - пише Бутусов.

Він підкреслює, що у складі ударного угруповання було застосоване у першій лінії навіть одне ДФТГ - добровольче формування територіальної громади «Хартія» на чолі з Всеволодом Кожем'яко, зі складу 127-ї бригади Тероборони, разом з підрозділом Нацгвардії під російським вогнем вело бій у селищі Руська Лозова під щільним вогнем російської артилерії, як піхота, але ніяких нарікань та скандалів не виникало, була злагоджена бойова робота. Активно діяв і добровольчий підрозділ «Фрайкор».

«Хочеться подякувати усім українським воїнам, усім нашим підрозділам та частинам, які беруть участь у історичній Харківській наступальній операції. Це те, чим країна та Харків завжди будуть пишатись.

І треба зробити важливі висновки - а чому ТРО та добровольці в даному випадку були застосовані ефективно, та замість нарікань та скарг сповнені бойовим духом, та зберігають боєздатність», - запевняє журналіст.

Він наголошує, що «відповіді зрозумілі, треба діяти та запроваджувати успішні практики».

Сподіваємось, що такий досвід візьмуть до уваги.

Олег Верлан

18 травня, 2022