Колишній випускник факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету Артур Кюльян, який нині мешкає у Каліфорнії, уже рік намагається через штучний інтелект знайти методи протидії коронавірусу.
Як повідомляють у прес-центрі вишу, екс-вінничанин, дослідник штучного інтелекту, об'єднав своїм волонтерським проєктом CoronaWhy близько 800 найкращих АІ-інженерів з різних країн.
Артур Кюльян ще у ВНТУ захистив дипломну роботу на тему штучного інтелекту, потім працював розробником, створював власні продукти, брав участь в багатьох стартапах, аби знайти фінансування. Під час пошуку інвесторів у США познайомився із американцями, з якими пізніше створив свій бізнес.
"У останні роки я будував проекти, виштовхував їх на ринок, займався прикладною АІ-наукою і досліджував, куди це все рухається. Коли почалась епідемія, Білий дім звернувся до технологічного співтовариства із проханням допомогти дослідникам, які традиційно працюють повільно. Був зібраний датасет із 30 тисяч наукових публікацій на тему COVID-19 – це дослідження нового коронавірусу SARS-CoV-19 і схожих коронавірусів, таких як SARS і MERS. На платформі Kaggle опублікували список питань, відповіді на які треба шукати в цьому датасеті. Наприклад: які ризик-фактори для COVID-19? Чи є зв’язок між курінням і ускладненнями? І я взявся допомагати", - говорить А.Кюльян.
Заклик до співпраці колишній вінничанин розмістив у соцмережах. На нього почали відгукуватись фахівці: кандидати наук, дослідники, інженери з Amazon, NASA .
"Дуже багато технічних людей, яким це близько, але вони не можуть самі структурувати ці проблеми. Тоді я почав шукати нетехнічних фахівців. Наш підхід – ми взяли масив публікацій, загорнули його в датасети, поліпшили метаданими, знайшли відповідний алгоритм – і наш штучний інтелект можна використовувати не лише для хворих на ковід, а й для пошуку ліків від певного типу раку, діабету, ВІЛ та інших вірусів", - розповів Артур.