Двадцять найзаможніших українців за час повномасштабної війни втратила понад 20 млрд доларів статків. До цьогорічного списку топ-20 потрапило більше «нових» бізнесменів зі сфери технологій.
Цьогоріч видання Forbes Україна оцінило статки лише першої двадцятки бізнесменів. З початку лютого оцінка впала на понад 20 млрд дол до 22,5 млрд дол.
Автори зазначили, що наразі складно оцінювати бізнес в Україні, адже ринкова капіталізація українських публічних компаній часом падає нижче за ліквідаційну вартість активів.
Водночас, як констатують у Forbes Україна, часи бізнесменів «старої школи» минають. Так, у топ-20 є шестеро підприємців, які заробили свої статки в «економіці знань», майже взагалі не перетинаючись з українською державою.
Попри значні втрати (-9,3 млрд дол), першість традиційно отримав Рінат Ахметов (Метінвест, ДТЕК) з оцінкою статків у $4,4 млрд. За ним розташувалися засновники ІТ компанії Grammarly Максим Литвин та Олексій Шевченко зі статками у $2,3 млрд кожен.
Четверту позицію за статками займає Віктор Пінчук (Інтерпайп) зі статками у 2,2 млрд дол, а п’яту – Костянтин Жеваго (Ferrexpo) з оцінкою у 1,4 млрд дол.
У першій десятці також знаходяться Олександр та Галина Гереги (Епіцентр) зі статками у $1,2 млрд, співзасновник Revolut Влад Яценко зі статками у $1,1 млрд, Вадим Новинський (Смарт-Холдинг) та Геннадій Боголюбов (група "Приват") зі статками в $1 млрд кожен. Закриває топ-10 Сергій Тігіпко (група ТАС, Універсал банк) з оцінкою у 870 млн дол.
До топ-20 бізнесменів потрапили також Макс Поляков ($800 млн), Петро Порошенко ($730 млн), Юрій Косюк ($520 млн), Микола Злочевський ($500 млн), Віталій Хомутиннік ($490 млн), Андрій Веревський ($400 млн), Тарас Кицмей ($360 млн), Степан Черновецький ($350 млн), Олександр Ярославський ($340 млн) та Олександр Конотопський ($320 млн).
Forbes також зібрав бізнесменів, що мають високі шанси не потрапити до рейтингу, якби його зрештою складали. Причини різні: втрата громадянства, бізнесові негаразди і зрада батьківщини. Йдеться про Ігоря Коломойського, Вадима Єрмолаєва, Миколу Удянського, Костянтина Григоришина, Івана Фурсіна, В’ячеслава Богуслаєва та Віктора Медведчука.
Умовно «вінницькими», тобто бізнесменами, які мають потужні підприємства на Вінниччині, можна назвати киян Петра Порошенка та Юрія Косюка.