Керуючого Тульчинською єпархією УПЦ МП Іонафана позбавили українського громадянства - ЗМІ

Новини Вінниці / Керуючого Тульчинською єпархією УПЦ МП Іонафана позбавили українського громадянства - ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський указом № 898/2022 від 28.12.2022 призупинив громадянства низки священників УПЦ МП. Як часто буває в таких випадках, указ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію. Але за інформацію джерел LB.ua, йдеться про призупинення громадянства 13 представників УПЦ МП, зокрема з Вінницької області.

За даними «Лівого берега», йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана Єлецьких, якому СБУ вручило підозру за кількома статтями. За наявною інформацією, він є власником російського паспорта.

Незабаром після отримання підозри митрополита за станом здоров’я було госпіталізовано до Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.Шалімова, а потім до Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М. Стражеска.

Також позбавлено громадянства вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського архієпископа Сергія Аніцоя, який є до Іонафана дуже близькою людиною.

Як вдалося з‘ясувати, відповідне повідомлення — про втрату громадянства зазначеними особами — отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані, хоча куди цікавіше якщо обміняють на полонених.

Олег Верлан

7 січня, 2023