Очільник Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай у Facebook написав про порушення Національною службою здоров’я умов договору із закладами через бажання зменшити у середині року фінансування. Він наголосив, що такий крок перекреслює навіть урядову постанову про подовження карантину та унеможливлення корегувати видатки на галузь. Унаслідок «режиму економії» він НСЗУ лише вінницький заклад позбавили 26 млн грн. у 2021 році.
«Згідно цього необґрунтованого рішення НСЗУ хоче недофінансувати/недодати/забрати лише в Подільського регіонального центру онкології (ПРЦО) із двох пакетів(хіміотерапевтичного і радіологічного) в рамках програми медичних гарантій, більше 26 мільйонів гривень. А це 16,6% від загальної суми договору з НСЗУ. І пропонують підписати нам, керівникам закладів, новий договір, точніше зміни до нього, з новими умовами, які точно не на користь ні онкохворим, ні медичним працівникам, ні лікарням», - зазначив В.Шамрай.
За його словами, Нацслужба такими діями порушує договір між НСЗУ і ПРЦО про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, де в одному із пунктів чітко прописано, що за даними пакетами НСЗУ має право ініціювати внесення змін не раніше , ніж через 3 місяці після закінчення карантину, встановленого Кабміном. А «ковідний» карантин-то подовжено.
«Тож, які підстави проводити перерахунок суми договору? Це однозначно є порушенням умов договору. Про які безкоштовні «хімії» ми можемо говорити? Де взяти «безкоштовні ліки», які щодня потребують пацієнти і які держава обіцяє в усіх можливих радіо- і теле-ефірах, з шпальт газет та Інтернетресурсах? Про які підвищені заробітні плати лікарям, медичним сестрам, санітаркам та іншим працівникам медзакладів може йти мова?», - задається питаннями очільник закладу.
Він наголошує, що зменшення фінансування відбувається за чотири місяці до закінчення року, коли мед заклади, діючи згідно свого прогнозованого фінансового плану, почали оголошувати тендера на закупівлю наприклад ліків, обладнання.
«До чого це призведе? Скажу лише на прикладі нашого онкоцентру. Не буде придбано необхідного обладнання, на яке ми цьогоріч розраховували, нам доведеться відмовитися від здійснення запланованих закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення для проведення лікування онкологічних хворих, це погіршить якість харчування хворих, а рівень заробітної плати наших працівників, поверне нас до ситуації 2019 року, тобто люди будуть отримувати лише мінімальну зарплату. Адже відповідно до фінансового плану, частка заробітної плати складає 64,4% суми договору з НСЗУ.
Такі рішення однозначно погіршать якість онкологічної допомоги, та змусить нас надавати медичні послуги на платній основі, що суперечить задекларованій державою медичній реформі», - підкреслив посадовець.