Інкримінують службову недбалість: до суду передали справу посадовця Хмільницької міськради, який погодився збільшити ціну на світло майже удвічі від узгодженої

Новини Вінниці / Інкримінують службову недбалість: до суду передали справу посадовця Хмільницької міськради, який погодився збільшити ціну на світло майже удвічі від узгодженої

Прокурорами Хмільницької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника управління Хмільницької міської ради Вінницької області за обвинуваченням у службовій недбалості.

Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, кримінальне провадження розслідувалось за ч. 2 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що управлінням в лютому 2021 року за результатами проведених тендерних закупівель укладено договір про постачання електричної енергії закладам освіти громади. Договором було визначено ціну електроенергії в сумі 1,93 грн за 1 кВт-год з податком на додану вартість.

Надалі постачальник звернувся до управління з проханням укласти додаткові угоди до договору, якими просив збільшити ціну на електричну енергію за одиницю товару, надавши документи, що фактично не підтверджують коливання ціни на електроенергію в сторону збільшення.

«В свою чергу посадовець не перевірив вказані документи на предмет відповідності їх вимогам чинного законодавства та безпідставно протягом вересня – листопада 2021 року уклав з постачальником 6 додаткових угод про постачання енергії з поступовим завищенням ціни з 2,70 до 4,85 грн за 1 кВт-год з ПДВ, що значно перевищувало початкові договірні ціни», - йдеться у повідомленні.

Як наслідок бюджету міської громади завдано шкоди на понад 790 тис. грн.

У разі доведення винуватості у вчиненні інкримінованого злочину у судовому порядку, обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом до семисот п’ятдесяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян або без такого.