В рамках розслідування кримінального провадження щодо незаконного привласнення коштів 14 квітня в Жмеринці співробітники Генпрокуратури і СБУ провели обшук в головному офісі приватного вагоноремонтного підприємства «Експрес». Вже 16 квітня сотні заводчан вийшли на акцію протесту, вимагаючи пояснень від влади.
За словами прес-секретаря ГПУ Андрія Лисенка, провадження відкрито за фактами незаконного привласнення коштів, призначених для ремонту дизель-поїздів. Як пише strana.ua, про підозру вже повідомили 14 посадовим особам, і вони нібито співпрацюють зі слідством.
Відзначимо, це підприємство приватизоване у 2015 році. Його пов'язують з колишнім мером райцентру і екс-нардепом Віктором Жеребнюком, якого раніше називали близьким до родини глави АП часів В. Януковича Сергія Льовочкіна. Принаймні, саме Віктор Миколайович є кінцевим бенефіціаром заводу.
В знак незгоди з діями правоохоронців працівники ТОВ «Жмеринський вагоноремонтний завод «Експрес» зажадали реакції влади. Більше тисячі працівників колоною прийшли у центр міста. У мерії їхні вимоги щодо звернення до президента і Кабміну, аби перші особи держави «втрутилися в дії спільної слідчої групи» проігнорували, а в райдержадміністрації пообіцяли «вивчити» звернення людей.
Слід зауважити, що законом заборонено втручатися в роботу слідчого, навіть керівництву. Але заводчани, зі слів адвоката Романа Корченюк, вважають, що ГПУ і СБУ допомагають у такий спосіб захопити завод «рейдерам». Щоб залучити пресу до ситуації з підприємством, захисник провів прес-конференцію на якій зауважив, що слідчі забрали не тільки бухгалтерські папери, але й правовстановлюючі документи.
Р. Корченюк пояснив журналістам, що провадження нібито пов'язано з «доведенням до банкрутства» заводу, хоча підприємство стабільно працює, приносить дохід і відраховує податки, а якщо завод закриють, то до тисячі співробітників втратять роботу.
При цьому заводчани впевнені, що до гіпотетичного рейдерства нібито причетне керівництво Мінінфраструктури і «Укрзалізниці». Разом з тим, саме підприємство лише кілька разів брало участь у тендерах УЗ через систему Prozzorro і виконала тільки два замовлення держкомпанії.